Wpis z mikrobloga

Kliknąłem rezerwację pokoju w #booking podając nr karty kredytowej. Po chwili dostałem od ośrodka wiadomość na booking, że potwierdzenie rezerwacji następuje po wpłacie "około 30% kosztów pobytu" przelewem i podany numer konta. To jest legitne działanie? Hajs z karty potem ściąga booking, czy ośrodek?
Przy guziku "rezerwuję" jest:

Natychmiastowe potwierdzenie
Brak opłat rezerwacyjnych i prowizji za płatność kartą kredytową!
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Ziutek_Grabaz: czy booking powinien od razu ściągnąć hajs z karty? Podany numer konta jest powiązany z poprawną działalnością gospodarczą, a lokalizacja ma 400 pozytywnych opini...
  • Odpowiedz
@Noct to zależy co jest w rezerwacji jak mają ściągnąć to ściągają nie koniecznie od razu, ale zawsze bez udziału klienta bo juz w rezerwacji podajesz dane karty, jak nie mają ściągać, a hotel cos pisze że chce kase to jest to przekręt i trzeba to zgłaszać do bookingu
  • Odpowiedz
@Noct generalnie booking to powinien obsługiwać bo oni mają umowy z operatorami płatności i to im podajesz dane karty. Zapytaj bookingu bo możliwe, że jakis obiekt ma inną umowe/obsługę płatności. Maile o tym do i z bookingu zachowaj bo jak coś pojdzie nie tak to to będzie argument za chargebackiem czy zwrotem przelewu. No i przede wszystkim nie rób żadnych przelewów bez jasnego potwierdzenia z bookingu, że tak ma być
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: wszystko zależy od regionu, są kraje gdzie booking nie obsługuje płatności żadnych albo ja nie spotkałem w danym kraju. Jeżeli to krajowa rezerwacja to trochę dziwne ale na pewno nie zakazane.
  • Odpowiedz