Wpis z mikrobloga

@ryfke: Tak, czy siak - lokalizacja beznadziejna. Ciekawe też ile mieszkań udało im się w tym czasie rzeczywiście sprzedać.
  • Odpowiedz
  • 1
@ryfke dwa lata temu kupowałem w bliskiej okolicy po 9900 z metra. 15k to kosmos, ale wizja metra i stacji PKP zrobiły swoje. W gruncie rzeczy przyjemnie tam się żyje, blisko centrum Grochowa, dobry dojazd do Śródmieścia i sporo sklepów/usług w okolicy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Budyno
Też mieszkam w okolicy i sobię chwalę. Jednak to co się stało z cenami w okolicy to kosmos. Poza jednym blokiem Strusa wszystko wygląda na wykupione.
  • Odpowiedz
Warszawa Develia Aleje Praskie 26 kwietnia - 18 lipca. Wzrost ceny o 800 zł na metrze.


@ryfke: to samo zrobili we wrocławiu w dobrej lokalizacji po uruchomieniu BK2, także może będziecie mieli tańszy kredyt ale za to droższe mieszkania :) może następnym razem się socjalizm uda drogie dzieci
  • Odpowiedz
@tuzq: No spoko - zmieniły cenę, ale pytanie czy się sprzedały? Szczególnie, że "rezerwacje" na stronach deweloperów są po prostu przez nich manipulowane. Ostatnio dostałem ofertę na mieszkania od dewelopera i Pani bez krępacji powiedziała mi, żebym przejrzał też "zarezerwowane" na stronie, bo są tak naprawdę wolne.
  • Odpowiedz
@frnk Te całe fikcyjne rezerwacje to jakiś mokry sen spadkowiczów i teoria spiskowa. Może w Pcimiu Dolnym faktycznie tak jest ale na przykładzie Krakowa mogę Ci powiedzieć że na pewno nie.

Centralną park obserwowałem od połowy kwietnia
tuzq - @frnk Te całe fikcyjne rezerwacje to jakiś mokry sen spadkowiczów i teoria spi...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@tuzq: No, ale co ten twój screen ma udowadniać?

Przykładowa inwestycja z Warszawy:
- Wpis z forum SSC z dnia 18. czerwca, dostępne 16 mieszkań: https://www.skyscrapercity.com/threads/warszawa-gdzie-kupi%C4%87-mieszkanie-porady-opinie.2146558/post-184132073
- Stan na 21. lipca, dostępne 26 mieszkań: https://matexipolska.pl/warszawa.
Biorąc pod uwagę ceny w tej inwestycji (>20k/m), wątpię, że sprzedała się tam
frnk - @tuzq: No, ale co ten twój screen ma udowadniać?

Przykładowa inwestycja z War...

źródło: Screenshot 2023-07-21 at 09.05.30

Pobierz
  • Odpowiedz
@Budyno @ryfke @markier:
Pojechałem po tej okolicy, a wychodzi na to, że niesłusznie :D. Wczoraj wybrałem się tam po raz pierwszy od dawna i szczególnie okolice Soho i okolice bliżej skrzyżowania Mińskiej z Grochowską mają naprawdę duży potencjał - jedno z niewielu miejsc z dala od centrum z zachowanym miejskim charakterem (a nie charakterem osiedla w polu kapusty vide Chrzanów, czy MW).

Jak tam się mieszka? Metra na
  • Odpowiedz
  • 0
@frnk niespodziewanie dobrze, na początku jeździłem do metra, zajmowało to przeważnie około 15 minut, na trasie żadnych korków nie było, bo Zupnicza jest raczej mało obciążoną ulicą, teraz jeżdżę w kierunku Śródmieścia, a wiadomo jak jest z łazienkowskim. Z rekreacji to wedel i skaryszak, na piechotę trochę daleko, ale warto się zaopatrzyć w rower, to można i na olszynkę skoczyć. Blisko CH na wiatracznej, Lidl na zupniczej, jakieś żabki, apteki, kwiaciarnie,
  • Odpowiedz
  • 0
@frnk
Mieszkam przy Przeworskiej i do Skaryszaka chodzę na piechotę albo podjeżdzam rowerem. Wcześniej jest jeszcze park Armii Krajowej albo w drugą stronę park Polińskiego bliżej szpitala na Szaserów. Terenów zielonych generalnie nie brakuje. Jeżeli chodzi o komunikację to 102 i 202 do metra, ostatnio dali dłuższe autobusy bo ludi ciągle przybywa.
  • Odpowiedz
@ryfke: @Budyno: Wydaje mi się, że z okolic południowo-zachodniego Soho, to chyba najlepsza opcja to tramwaj lub pociąg. Wg Google'a do dworca Warszawa Wschodnia idzie się 7 minut, a do przystanku tramwajowego na Grochowskiej 5 minut. Bardzo dobre wyniki jak na Warszawę.
  • Odpowiedz