Wpis z mikrobloga

Za duża z niego #!$%@? i dał się zdominować beciak jeden czy co?


@MomonSan: Akwarium za małe. Zasadniczo bojowniki są samotnikami i w naturze w pary łączą się tylko na tarło.
Harem też jest kiepskim pomysłem przy agresji tych ryb.
@MomonSan: sprzedawca poleca harem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No pewnie, najlepiej 20 osobników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z haremami u bojowników bywa tak, że czasem się udaje i fajnie sobie żyją ale zwykle niewarto ryzykować
@MomonSan: W takim razie dał się zdominować i już mu samice nie odpuszczą. Jego dni w tym akwarium raczej są policzone. Możesz jeszcze jakieś kryjówki porobić czy nawet dżunglę zrobić żeby miał się gdzie chować, ale nie wiem, czy jest sens.
@MomonSan: masz za małe akwarium na więcej niż jednego samca z dziewczynami.
Lepiej byłoby dać jednego samczyka jako dużą rybkę dla kontrastu i kilka mniejszych, które nie będą mu przeszkadzać, np. razbory klinowe, otoski. Mogłyby pasować jeszcze kiryski, ale dno jest nieodpowiednie - lepszy jest piasek, względnie bardzo drobny żwirek.

5 samic, jeden samiec, 54 litry. One głupieją, bo ciągle się widzą. Harem zadziała jeśli samice będą mogły same wydzielić sobie
No nie, 54l na taki harem to za mało. Nawet nie próbuj z innym bo będzie to samo, a jeśli innemu uda się postawić samiczkom to jest ogromna szansa, że skrzywdzi je, albo im się pokręci i będą się między sobą jeszcze spinać. Serio samce i samiczki bojowników trzyma się po prostu osobno zamiast kombinować. Jeśli harem to w tak dużym akwarium, żeby ryby były w stanie obrać swoje konkretne terytoria, raczej
@Uwe300 żyją w gorszych warunkach tj w czymś co można by nazwać płytkim bagienkiem, ale w tym płytkim bagienku są rośliny i naturalne podłoże, zdolne przeprowadzać sensowny cykl azotowy. W tym tymczasowym akwarium jest to praktycznie niemożliwe
@spiritoo przemyślałem i dobrze mówisz. Cykl jakiś na pewno jest ale parametry no2 i no3 grubo w kosmosie co nie jest tak szkodliwe jak nh4 ktore w naturze powinno być nieobecne a w tym akwarium może faktycznie być obecne. To tylko moje domysły i mogłem napisać bzdurę. Z ciekawości poszukam gdzieś parametrów kałuży na polu ryżowym ;)