Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad testem DNA, na razie pod kątem genealogii. Z tego co przeczytałem to najbardziej opłaca się robić test od Ancestry ze względu na to, że dane można wyeksportować i wgrać do innych baz (MyHeritage, Family Tree DNA itp.).
Jakie są Wasze doświadczenia z tymi testami? Robić w Ancestry?

#myheritage #genealogia #dna #ancestrydna
  • 10
  • Odpowiedz
Ancestry to dobry wybór, właśnie z tego powodu że nie można do niego zaimportować danych z innych labolatoriów. Dobrze jest poczekać na jakąś sezonową promocję cenową.
Przeczytaj też cały blog Marty Soboty: saturdaydna.com - naprawdę, od deski do deski.
  • Odpowiedz
@obieq: eksportować każdy chyba pozwala, problem jest z importem. Ancestry nie umożliwia importu, dlatego to w nim warto robić badania, durne ale niestety taka prawda.
  • Odpowiedz
  • 0
@faramka: Rozumiem, że wysyłałaś test z naklejoną etykietą nierejestrowaną? Ja zamawiałem 2 testy dla rodziny i czekam już nieco ponad miesiąc - zero info o paczkach. Powoli tracę nadzieję, że te paczki do nich trafią. Po jakim czasie napisałaś do supportu i jak to u Ciebie teraz wygląda?
  • Odpowiedz
@teekop:

Ja zamawiałem 2 testy dla rodziny i czekam już nieco ponad miesiąc - zero info o paczkach


Ale wysłałeś już do Ancestry i w serwisie brak info o zmianie statusu?
Czy dopiero czekasz na przesyłkę od nich?

Ja czekałam przeszło 2 miesiące (ale że dużo się działo w tym czasie to nie skupiałam się na tym, że tak szybko czas leci a przesyłki nie ma xD) aż napisałam do nich,
  • Odpowiedz
  • 0
@faramka: Próbówki odesłałem do nich pocztą polską w pudełkach, w których do mnie przyszły. Obie przesyłki miały naklejone etykiety zwrotne od Ancestry. W serwisie nie ma jeszcze informacji o dostarczeniu ich do Ancestry.

To w takim razie będę musiał do nich napisać, bo pewnie paczki zagnięły ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz