Wpis z mikrobloga

  • 24
niech mi to ktoś wytłumaczy, bo nie jestem z Wrocławia: dlaczego tak dużo ludzi targa łacha z tego całego Jagodna?


@websterpl1: Jagodno to legendarna dzielnica gdzie masa ludzi została nagoniona na mieszkania deweloperskie z obetnicą tego że już za chwilę, już za momencik powstanie tam tramwaj i dzielnica będzie bardzo dobrze skomunikowana z centrum i w ogóle nowoczesna i jak masz do wyboru kamienice po babci, a betonowe klocki prosto od
@websterpl1: Daleko od centrum nie jest, ale niestety są spore problemy komunikacyjne, np. jeden przejazd przez nasyp kolejowym czy właśnie brak tramwaju (i jego niepewne losy w najbliższym czasie, ze względu na krzyżówkę z torami).
Sytuacja też się zmienia, bo 10 lat temu było niewiele, teraz jak stoi tam blok na bloku to i infrastruktura się poprawia, lokalne biznesy się otwierają... ogólnie cywilizacja przyszła, jak pewnie w większości takich osiedli, które
@websterpl1: W skrócie? Bo to gigantyczne blokowisko. Morze betonu bez infrastruktury, gdzie punkty usługowe dopiero zaczęły się pojawiać. Dojazd jest BEZNADZIEJNY. Planowanego od dekady tramwaju jednak nie będzie, bo miasto nie dogadało się z PKP o przecięcie torów bo PKP uruchomiło trasę na Sobótkę xD To jest takie złudne "kilka km od centrum", które jedzie się godzinę rano do roboty i godzinę z powrotem. Korek powrotny zaczyna się od 16 i
@enten:
Lipa to niższa zabudowa i dojazd też lepszy bo do a8 i s5 jest rzut beretem
No i miasto kończy tam budować szkołę.

Nowym Berry Town to zostaną raczej Marszowice, bo to leży pośrodku niczego z maksymalnie #!$%@? dojazdem.
@Ogau: Mnie zawsze bawi w sumie ten łach z Psiego Pola i mówienie, że to zadupie. Przecież Psie Pole jest rewelacyjnie skomunikowane autem - ta droga bardzo rzadko się korkuje i dojazd jest po prostu dobry.

Jeżeli Psie Pole to zadupie, to jak skategoryzować Nowy Dwór (tak wiem, że jedno to część administracyjna Wrocławia, a drugie to dzielnica)? A jednak nikt nie mówi, że Fabryczna to zadupie.

@enten Lipa Piotrowska ma
Obecnie mieszka tam od #!$%@? ludzi, nie ma tam żadnej szkoły, żłobka, tramwaju też nie ma i właściwie już oficjalnie nie będzie


@enten: Skoro jest tam od #!$%@? ludzi to jakim cudem nikomu nie opłaca się stawiać szkół, sklepów i innych fryzjerów? W tym samemu miastu? Czy to jakaś Wrocławska pokrętna logika?
  • 2
Skoro jest tam od #!$%@? ludzi to jakim cudem nikomu nie opłaca się stawiać szkół, sklepów i innych fryzjerów? W tym samemu miastu? Czy to jakaś Wrocławska pokrętna logika?


@L3gion: Szkół się nigdy nie opłaca stawiać, bo to buduje przecież zazwyczaj Państwo i za edukacje dzieci płacisz w podatkach. No władze nie podumały. Ale jest już szkoła w budowie więc może za jakiś czas będzie. Tyle tylko że jak ją otworzą
  • 1
jest jeden, a na drugi jest przetarg ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wychwalany: beachbar? BEACHABR?
To że ktoś postawi kilka leżaków pod budką z piwem, to nie znaczy że to jest bar na plaży. Serio
No chyba że coś mnie ominęło i przez Jagodno zaczęła płynąć jakaś rzeka albo pojawiło się tam jakieś jezioro.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.