Wpis z mikrobloga

Ktoś spotkał się już ze scamem na #booking?
Jakieś 30 minut temu ktoś zarezerwował sobie hotel w Kolumbii na mojego maila. Adres mailowy ten ma około 17 lat, był w pierdyliardzie wycieków także różne dziwne rzeczy na niego dostaje. Co lepsze, nie miałem tam konta na booking.com, jednakże ktoś postanowił zrobić rezerwacje na to konto. I takim sposobem dostałem oficjalne (zweryfikowane na gmailu przez tą ikonkę przy wiadomości i sprawdzając nagłówki) potwierdzenie, że hotel w Kolumbii na mnie czeka XD no i mogę odwołać bezpłatnie do 30 lipca. Przytomnie nie klikałem w wiadomość, no bo w sumie może tam jakiś przypał jednak jest, a że chłop dawno nie sprawdzał to może jakiś nowy sposób na phishing.
Założyłem konto na booking na tym mailu i odwołałem przez platformę - wszystko legit. Rzeczywiście ktoś podał się za "Maurice Endurance" i wbił mojego starego maila do rezerwacji. Nic nie opłacone - opłata na miejscu.
Ktoś się już z tym spotkał? Po cholerę zamawiać coś na wyciekniętego, starego maila?
inb4 hasło zmienione na mailu już dawno + 2FA. No i używam menedżera haseł, także nie mam takich samych haseł w aplikacjach/platformach
#bezpieczenstwo #hacking #oszukujo
LongWayHome - Ktoś spotkał się już ze scamem na #booking? 
Jakieś 30 minut temu ktoś ...

źródło: 1

Pobierz
  • 1