Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że moja praca mnie na maksa #!$%@?ła. Przez specyfikę mojego zawodu jestem dużo gorszym człowiekiem.. mam mniej empatii, nie trawie alkoholików i hipochondryków, jestem podejrzliwa i chyba nic nie jest w stanie mnie zdziwić. Mam wrażenie, że będąc medykiem jest sie prędzej czy później kompletnie wyrzutym z jakiejkolwiek moralności. #zalesie
  • 17
@miki_w: jeżeli uważasz że praca cie #!$%@?ła, to może czas zmienić zawód. Nie każdy może być medykiem, wymaga to nie tylko empatii ale też umiejętności zamknięcia się na cierpienie innych i robienie tego co należy. Popatrz na to z tej strony, będąc medykiem masz do czynienia z osobami które nie są u szczytu swoich możliwości fizycznych jak i psychicznych.
  • 0
@stayhydratedmydudes z tym, że ja jestem dobra w tym co robię. Jestem perfekcyjnym diagnostą i kręci mnie medycyna. Problem pojawia się w momencie kiedy osoby w pracy zaczynaja być dla mnie po prostu kolejnym przypadkiem i tyle. Pracuje nad tym na terapii, ucze się tej waszej magicznej empatii, ale szczerze powiedziawszy mam wrażenie, ze przez to tylko bardziej cierpię