Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki,
Na działce mam zrobioną RBtkę i kabel poprowadzony od RBtki do ogrodzenia.
Przy działce stoi skrzynka PGE. Elektryk robiąc przyłącze na działce nie wpiął kabla do skrzynki bo nie miał klucza. Z racji tego, że podpisałem niedawno umowę to spodziewam się, że wkrótce ktoś z PGE przyjedzie założyć licznik. Jak ogarnąć teraz wpięcie kabla do skrzynki ?
Gość z PGE to zrobi ? Muszę wykopać ten brakujący kawałek od ogrodzenia do skrzynki ? - jeśli tak to z której strony kabel powinien wchodzić do skrzynki ?

#budujzwykopem #budownictwo #prad #pge
mamhoromcurke - Cześć Mirki i Mirabelki, 
Na działce mam zrobioną RBtkę i kabel popro...

źródło: 20230531_133821

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
tylko z tego co zrozumiałem to klucz do skrzynki dostaje się po montażu licznika


@mam_horom_curke: tak. Ale te skrzynki otwiera sie na takie uniwersalne ilucze, ktore powinien miec elektryk. Elektryk powinien podłączyć kabel, pge daje licznik i prad leci.
  • Odpowiedz
@mam_horom_curke: Nie poleciał, skąd miał mieć klucz? Klucz dają ci jak zamontują licznik, u mnie zanim zamontowali licznik jak tylko postawili skrzynkę to nie montowali w niej zamków tylko kłódki na taki trójkątny klucz który możesz sobie kupić w sklepie elektrycznym. Druga sprawa to zrób podkop doskrzynki od ogrodzenia żeby ten kabel można było wsadzić jak przyjdą montować licznik. Sam go wsadzisz do środka a oni ci już podepną jak ich
  • Odpowiedz
@mam_horom_curke do twojej czesci klucz dostajesz w momencie montażu licznika. umawiasz się na podpiecie wlz z gosciem ktory montuje licznik, o ile zechce to zrobic, lub bierzesz elektryka, ktory to robi podkop od tylu i do rurki wprowadza wlz.
  • Odpowiedz
@mam_horom_curke: Wszystko przed licznikiem należy do energetyki, wszystko za licznikiem do Ciebie. Matematykę i numery telefonów do PGE zostawiam tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@melba: Ja mam prąd z pge, nie miałem założonego licznika ani kabla w skrzynce, ustawiłem się z elektrykiem aby przyjechał jak będzie człowiek z pge, w zasadzie elektryk przepchnął kabel przez peszel i koleś z pge to podpiął do licznika.
  • Odpowiedz
update z dzisiaj
Elektryk od przyłącza po raz kolejny mnie wystawił bo umawiałem się z nim, że podłączy kabel do skrzynki ale się nie pojawił. To nie jest żadna pani Jadzia, tylko elektryk z uprawnieniami, znaleziony na fixly, który miał średnią ocen 5.0
Pan z PGE nie podłączył licznika. Nie chciał też odpłatnie podłączyć kabla do skrzynki. Chciał za to wymusić łapówkę za to, że mamy tylko stan "0" a umowa jest
  • Odpowiedz