Wpis z mikrobloga

Zamierzam zacząć studia na mechanice i budowie maszyn w tym roku na pwr. Na takim kierunku CAD to podstawa, ktoś zna jakieś miejsce w internecie gdzie mógłbym się w tym podszkolić. Szukałem w internecie i nic ciekawego nie znalazłem. Zamierzam dostać się do jakiegoś sensownego koła naukowego i dobra znajomość CADa będzie dużym plusem.
#pwr #polibuda
  • 6
@KoxKoxu21: Na MiBM z tego co pamiętam używało się autocada i inventora. W kołach naukowych różnie bywa, niektóre używają nx, inne solidworks itp. Najważniejsze byś rozumiał jak możesz coś zrobić a obsługa programów jest zbliżona. Sam nie miałem problemu by sprawie przejść z inventora do nx.
@NuclearBlast: Dziękuję za wspomnienie.
@KoxKoxu21: Zapraszam jak najbardziej do zajrzenia na kanał. Nawet po obejrzeniu kilku przykładowych filmów (oczywiście proponuję bardziej nowsze filmy, które posiadają trochę lepszą jakość niż starsze, gdy dopiero uczyłem się jak prowadzić ten kanał) z różnych programów będzie można zaobserwować, że zasadniczo logika modelowania 3D jest podobna - co z resztą osoba powyżej już wspomniała. Różnica to w głównej mierze układ graficzny programu, zasobność w narzędzia