Wpis z mikrobloga

@Tratak: informatyka. Jestem uxem z 10 dosw. Idź na cokolwiek związanego z oprogramowaniem. uX który ma background Dev to rzadkość a są mega potrzebni. A nie jakaś psychologia z dupy ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Tratak no i czy to prawda z tym, że nawet po kulturoznastwie (przykład), jeśli się ma pomysł na siebie to da się godnie żyć?

Wcześniej studiowałem informatykę na wydziale elektrycznym, ale poddałem się po tym, gdy miałem 50% przedmiotów typowo elektrycznych. Nie widziałem sensu tego dalej ciągnąć.

Informatyka kusi, ale czuję, że dostanę tam sporą porcję niepotrzebnej wiedzy do pracy w UI/UX.

Kognitywistyka? W teorii dałaby mi najwięcej tego czego chcę, potencjalne
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@siegel1984 programowanie mnie nie ciągnie, próbowałem, poddałem się po licznych próbach. Jedyny wyjątek to html, css, ale to hobbistycznie, frontend, backend developer odpada.

UX z background dev to chyba jak się chce zostać project managerem
  • Odpowiedz
@Tratak: niemmueisz programować na poziomie deva. Chodzi o sposób myślenia, bardziej logiczny + posiadanie wiedzy domenowej. Nigdy nie będziesz tak dobry jak back end lub front end, ale będziesz rozumiał ich punkt widzenia, nie tylko klienta. UX jest łącznikiem pomiędzy PM, klientem a dev.
  • Odpowiedz