Wpis z mikrobloga

Codzienna dawka wpadek i absurdów dwóch ostatnich kadencji PiS.

Dzień 10: Ławki patriotyczne (2022)

Ławeczki patriotyczne,kosztowały kilka milionów złotych. Potrzebne na ten cel pieniądze wysupłały Bank Gospodarstwa Krajowego i rząd. Ten ostatni do sfinansowania instalacji i ich promocji wykorzystał fundusze na pilne i nieprzewidziane wydatki państwa. W każdym województwie stanęła jedna taka ławka. Koszt jednej sztuki to 100 tys. PLN, czyli łącznie 1,6 mln za 16 ławek.

Natomiast premier w rozporządzeniu na promocję akcji zagwarantował 5 mln zł. Pieniądze te pochodziły z rezerwy ogólnej budżetu państwa, która służyć władzom ma przede wszystkim w przypadku pilnych i nieprzewidzianych wydatków państwa. W 2021 roku Najwyższa Izba Kontroli zakwestionowała sposób wydatkowania funduszy z rezerwy ogólnej przez rząd.

Wiele ławek uległo dość szybkiemu zepsuciu, czy to z powodu warunków atmosferycznych, czy to z powodu "niewłaściwego użytkowania".
W Poznaniu konstrukcja nie wytrzymała ulewnego deszczu. W Rzeszowie natomiast kilka dni po montażu chwiała się barierka przy schodach. We Wrocławiu zaczęły odchodzić od siebie płyty, z których stworzona została podstawa konstrukcji.

Ławki zniknęły z przestrzeni publicznej pod koniec 2022, a wraz z nimi środki z budżetu.

Tag do obserwowania: #absurdypis

Źródło:
https://www.money.pl/pieniadze/tyle-kosztowaly-patriotyczne-lawki-i-kampania-promocyjna-dziennikarze-odnalezli-trop-6807755241458208a.html
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/patriotyczne-laweczki-za-100-tys-zl-niebawem-znikna-z-przestrzeni-publicznej/31mkykm

#pis #polityka #bekazpisu #wybory
#niebieskiepaski #rozowepaski
Olo22 - Codzienna dawka wpadek i absurdów dwóch ostatnich kadencji PiS.

Dzień 10: Ła...

źródło: Ławka

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
@moj_wykopowy_login: Dzięki. Póki co mi się nie znudziło, a lista spraw do przypomnienia jest długa.
Też moim celem nie jest zachęcanie do głosowania na jakąś partię czy ocena tych absurdów, które tutaj publikuję. Jedynie chcę je przypomnieć, bo wiem, że pamięć wyborcy (w tym moja) jest krótka.
  • Odpowiedz