Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki mam do was prośbę, aktualnie posiadam komputer z Intel Core i7-8700K + GTX 1080TI, ale już trochę niedomaga i myślałam nad zmianą, na codzień pracuję przy obróbce wideo jako montażystka, a wieczorami lubię sobie pograć. Mój budżet to 20k, warto teraz iść w 13900K, czy poczekać na nową generację? #pcmasterrace #komputery #kiciochpyta Oglądałam wasze zestawy na @PurePC_pl, ale nie wiem ¯\(ツ)/¯
Zdjęcie wygenerowanego #kitku dla zasięgu <3
Pobierz kwasrybonukleinowy - Cześć Mirki mam do was prośbę, aktualnie posiadam komputer z Int...
źródło: cat
  • 13
@kwas_rybonukleinowy:
Ryzen 9 7950x3d i 4090RTX to IMO najwyższe co jest sens kupować, drożej to już bardzo marny przyrost mocy w stosunku do ceny.
Chociaż ja i tak nie rozumiem sensu wywalania aż tyle kasy za kompa, lepiej celować w mid end, i zrobić upgrade 2 razy, niż kupić droższy zestaw na dłużej. Komponenty szybko się starzeją i po kilku latach low end jest zazwyczaj wydajniejszy od kilkuletniego high endu.
@kwas_rybonukleinowy ja wykorzystuje kompa głównie do grafiki ale montuje też i robię animacje w AE więc moje wnioski ze składania -
dużo ramu, do after effectsa przynajmniej 64 a i to jest dolna granica,

GPU tylko nVidia - niestety AMD miewa problemy, do zastosowań profesjonalnych nie ma opcji robić sobie jeszcze dodatkowych problemów, topowe

AMD procesory bardzo dobrze sobie radzą, tutaj szedłbym w coś z duża single core wydajnością, niestety dslej bywa