Wpis z mikrobloga

#wykop ma swoje własne fejkowe konta na Wykopie i używa ich do manipulowania treściami oraz reklamowania Orlenu i zaraz to udowodnię.

Jakiś czas po wejściu #wykop20, jak już powoli cokolwiek tutaj zaczynało działać jak trzeba napisałem takiego posta, że fajnie że widać zmiany w dobrym kierunku i powoli ma to ręce i nogi (https://wykop.pl/wpis/70235517/wszedlem-na-wykop-w-przegladarce-na-komputerze-pie). Post zaplusował mi Białek, a nawet napisał mi potem prywatną wiadomość, że mi dziękuje za dobre słowo. Oczywiście pod postem pojawiła się potem masa komentarzy, że co ja za głupoty gadam i tak dalej, ale jednocześnie ten mój wpis nagle dostał jakieś 20 plusów. 20 plusów w niecałą godzinę wtedy to było bardzo dużo, bo ludzie jeszcze byli zbuntowani i siedzieli na Hejto, albo się nie logowali i czekali aż naprawią Wykop. Dodatkowo komentarze były negatywne, a ilość plusów rosła. Postanowiłem więc sprawdzić co to za ludzie mi plusują ten wpis i jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się, że są to konta pozakładane zwykle jakieś 8 lat temu zwykle z mniej więcej 50 aktywnościami. Czyli takie założone, poużywane dwa dni i porzucone. I teraz takie konta, które ostatnią aktywność mają 8 lat temu plusują mój przychylny Wykopowi wpis, który wcześniej polubił mi Białek i nawet do mnie napisał. Wejdźcie sobie sami w listę plusujących ten wpis i otwórzcie 5 losowych kont. Same założone kilka lat temu, z ostatnią aktywnością też kilka lat temu. Porzucone konta, przejęte przez Wykop do sztucznego wyplusowywania w gorące/wykopywania/zakopywania znalezisk.

Od tamtej pory minęło ponad pół roku i pewnie nie wyciągałbym tego na wierzch gdyby nie wpis, który zobaczyłem przed chwilą w gorących. Chodzi mi o ten: https://wykop.pl/wpis/71965261/tankowalem-dzisiaj-na-stacji-orlen-pracownikow-sta, napisany z konta z 200 aktywnościami przez 2 lata, brzmiący strasznie sztucznie i chwalący #orlen, jawnego sponsora Wykopu. W komentarzach pomyje na opa, ale 60 plusów pod wpisem jest. A wśród kont plusujących ten wpis co znajdujemy? Może nie przewagę, ale też pojawiają się tam konta z ostatnią aktywnością kilka lat, albo kilka miesięcy temu, albo takie założone kilka lat temu i mające w porywach do kilkuset akcji. Jak na mój gust, to to jest ewidentna manipulacja. Wykop sam sobie powinien dać bana.
  • 1
@ktomizajalnazwy: zero zaskoczenia. Kasa idzie od sponsora to trzeba grzecznie kupra nadstawiać i jednocześnie wykazać ze dobrze ulokował pieniądze . Czyli znaleźli zeszyt ze starymi loginami i hasłami do kont żeby „społeczność” wykopu miała jak popierać obajtkowe ranczo #!$%@?. Powiadam wam ze to jebnie