Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie o pracę w policji. Jak to jest z wyborem stanowiska po szkółce policyjnej? Na rozmowie kwalifikacyjnej strasznie mnie namawiali, bym zgłosił swoją chęć do pracy w oddziale prewencji, z racji na moją dobrą posturę. Wtedy dostałbym dodatek 500 zł. do pensji, a moje wyjazdy poza województwo trwały by np. tydzień. A przepracowując rok w OPP w moim mieście, służba ta potraktowana by była jako adaptacja. Mówili, że gdybym wybrał inną drogę adaptacji, to zostałbym wysłany na 3 miesiące do innego województwa, a patrole z dużym prawdopodobieństwem odbywałbym pod okiem kogoś mało doświadczonego. Myślałem, że każdy po szkółce idzie na adaptacje, która wygląda tak samo.
Moim celem, po paru latach służby byłoby zostanie dzielnicowym lub ew. praca w wydziale ruchu drogowego, a nie dalsza praca w oddziale prewencji.
Czy pod koniec szkółki będę miał wybór w jaki sposób będę chciał przeprowadzić adaptacje, czy jako że na rozmowie kwalifikacyjnej wyraziłem wstępną zgodę do pracy w opp (co zostało odnotowane), trafię tam niejako z automatu przydzielony po szkółce?
#policja
  • 5
@MinisteRV: Mam nadzieję, że przed szkółką będę miał jeszcze wybór co podpiszę, po po głębszym zastanowieniu, wolę odbyć 3 miesięczną adaptację w opp w innym województwie i trafić do KMP w moim mieście, niż pracę w opp w moim województwie.