Wpis z mikrobloga

Cześc,
mam kompa z windowsem, ale zastanawiam się czy czasem macintosh nie byłby sprawniejszy? Moje programy sa w pełni webowe więc oprogramowanie nie ma znaczenia. Celuje w coś z M1 albo M2. Teraz mam i3 ale poza moimi ekstremalnymi fanaberiami (czyli praca na oprogramowaniu na 5k indeksach naraz zamiast 200 jak normalnie) nie muli. Czy to raczej kwestia aplikacji?
#mac #apple #macos
  • 8
@TwojHimars: Zakładam, że jeśli OP waha się między m1 a m2 w macu to budżet jest wyższy niż Chromebook, który nawet w najmocniejszej formie jest dość tani. Kompy te są idealne dla osób działających tylko webowo, jeśli nigdy nie potrzebują niczego zainstalować.

@Marek_Kodrat Jeśli masz iPhone i brniesz w iCloud to być może docenisz. Mnie mac oduczył korzystania z Safari w ogóle bo o ile na iPhone jest super, tak na
@Eshirael: Właśnie chodzi głownie o to czy zauważę różnice tak jak w iphone czy raczej nie będzie aż tak przeskoku jakości pracy jak w przypadku telefonów. iCloud i inne aspekty mają małe znaczenie ponieważ to komputer do pracy i przeglądania neta. Jestem bardzo elastyczny i przywyknę do wszystkiego jeśli będzie zauważalny skok w wydajności.
@Marek_Kodrat: m1 miały duży skok wydajności i jednocześnie zmniejszoną prądożerność. Nie kupisz windowsa, który wytrzyma kilkanaście godzin na baterii. Dodatkowo sprzęt jest estetyczny. W temacie wydajności jeśli działasz w chmurze i przeglądanie neta nie poczujesz jakichś mega różnić. Z kolei jeśli i tak kompa zmieniasz, a masz iPhone myślę, że warto raz spróbować. Może zostaniesz, a jeśli nie to sam podejmiesz decyzję.
@Marek_Kodrat: No tak, nie doczytałem. To brałbym tylko, jeśli masz budżet, na 100% nie będziesz chciał nic zmieniać i komp na dobrych kilka lat. PC stacjonarny kiedykolwiek chcesz zmieniasz coś z bebechów w rozsądnej cenie.