Wpis z mikrobloga

#motocykle #gdansk #prawojazdy
Mirki, mam pytanie.
W zeszłym roku przedłużałem prawko kat B, teraz chciałbym zrobić kat. A.
Czy muszę robić nowe badania, czy kopia prawa jazdy wystarczy a orzeczenie sobie znajdą w archiwum?
Niestety nie zrobiłem kopii papieru z badań, więc nawet nie wiem co tam jest napisane.
  • 18
  • Odpowiedz
badania maja swoja waznosc, ktora po roku zdecydowanie minela, chyba 6 msc ale sprawdz dokladniej
  • Odpowiedz
@Zielony34: Po pierwsze to nie są a po drugie co z tego, skoro orzeczenie jest wystawiane na konkretną kategorię? O ile OP przy przedlużaniu kat B nie zrobił sobie na kat A?
  • Odpowiedz
@liminal A to to tak, każda kategoria ma osobne badania. Jednak jak robisz badania lekarskie pod daną kategorię, to są bezterminowe. Wiem, bo w zeszłym roku prawko rozszerzałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zielony34: @xede Same badania są ważne tyle na ile są wystawione (w moim przypadku 15 lat). bardziej chodzi mi o to, czy są takie same dal kat A i B, i czy są takie same przy przedłużaniu jak przy nowym prawku (na logikę powinny być), i czy brak kwitu będzie problemem (na logikę - mam ważne prawo jazdy to badania też, mają też orzeczenie w papierach, które składałem w zeszłym roku).
  • Odpowiedz
na logikę - mam ważne prawo jazdy to badania też, mają też orzeczenie w papierach, które składałem w zeszłym roku)


@Shuwaks: I w przypadku postępowań administracyjnych radzę nie kierować się logiką.
  • Odpowiedz
  • 0
@liminal: Dzięki takiej odpowiedzi oczekiwałem.
Widzę, że byłaby szansa, gdyby lekarz nie skreślił pozostałych kategorii, a tylko zaznaczył w kwadracie "X".
No cóż, człowiek miał nadzieję 2 stówki zaoszczędzić.
  • Odpowiedz
@Shuwaks: zapytaj w urzedzie ale raczej nowe, ja z A2 na A nie musiałem robić a minęły 4 lata (na A i B miałem te same, dwa prawka naraz)
  • Odpowiedz
@liminal: Ja robiłem B 16 lat temu i w zeszłym roku robiłem A to pani w urzędzie sprawdziła skan moich badań lekarskich i stwierdziła, że nie mam na badaniach wpisanej kategorii i nie musiałem robić żadnych badań bo te są dalej aktualne kek :D
  • Odpowiedz
Widzę, że byłaby szansa, gdyby lekarz nie skreślił pozostałych kategorii, a tylko zaznaczył w kwadracie "X".


@Shuwaks: zgodnie z pouczeniem na druku lekarz może postawić tylko x przy właściwej grupie kategorii. Nie może wykreslac pojedynczych kat z grupy.
Masz ważne B, to masz też ważne A. Starostwo musi Ci to sprawdzić i dostaniesz PKK bez nowego badania.

Edit

Masz link do wzoru tinyurl.com/62f5hjpv
I zerknij sobie co jest pod objaśnieniem nr
  • Odpowiedz
  • 2
@mariusz_sanitariusz: @oreze @liminal
Okazało się, że @Kaizen_ ma rację.
Poradnię, w której robiłem badania mam blisko pracy i od ręki dali mi kopię orzeczenia.
Po tym jak napisałem maila zadzwonili do mnie z urzędu, że mają orzeczenie u siebie i nie muszę przynosić.
Także, dla potomnych:
- Kat A i B to te same badania, lekarz nie może sobie wykreślać kategorii
- Złożone orzeczenie jest w urzędzie, w razie czego sobie
Shuwaks - @mariuszsanitariusz: @oreze @liminal 
Okazało się, że @Kaizen ma rację.
Por...

źródło: IMG_20230704_160622011_HDR (2)

Pobierz
  • Odpowiedz
@Shuwaks: Prawko B robiłem w 2017, A2 w 2018, A w 2023. Wszystko na tych samych badaniach z 2017. Ale czy tak jest zawsze to nie wiem. Pani w urzędzie mówiła, że nie może mi zagwarantować, że te badania jeszcze się nadają. Musiała to sprawdzić i potem dala mi znać, że są ok.
  • Odpowiedz