Wpis z mikrobloga

#oszukujo #afera #pcmasterrace #asus #laptopy #rog #radeon #amd

Dokonałem zakupu ROGa G513QY, w którym pojawiły się problemy z randowym wyłączeniem/resetem. Sprawę zgłosiłem na reklamację, ponieważ laptop nadal posiada gwarancję (ss). Zaznaczyłem opcję naprawy, nie wymiany, nie zwrotu pieniędzy tylko naprawy. W zgłoszeniu przesłałem linki do filmu na którym wraźnie widać problem: YT

Dodatkowo szukając informacji o problemie znalazłem temat na reddicie, w którym okazuje się, że ogromna ilość użytkowników boryka się z tym samym problemem: Reddit Użytkownicy reddita znaleźli rozwiązanie tego problemu i bardzo dokładnie je opisali (link również załączyłem do reklamacji) ale wiąże się to z utratą gwarancji).

Kolejna rzecz jaka pojawiała się w reklamacji to absurdalne temperatury CPU sięgające 98st. OK to jest Ryzen lubi ciepło, wiadomo ale bez przesady. Logi również znalazły się w opisie:
(kolumna "U"): - Logi

Laptop wrócił z reklamacji z odpowiedzią że, problemu nie stwierdzono pomimo załączonych linków i dowodów.
Na dokumencie odbioru widnieje informacja że, oprogramowanie zostało zaktualizowane - bzdura.
RTV
Asus
Wersja VBIOS i BIOS są takie same również mam screenshoty już ich nie dołączam. Zainstalowali ponownie ten sam bios, który absolutnie nic nie zmienia.

Kolejny filmu z nagrany po powrocie: YT

Będąc przy temacie BIOSA, który w najnowszej odsłonie obniża obroty wentylatora. Efekt jest taki, że CPU szybciej dobija do throttlingu co obcina wydajaność całego GAMINGOWEGO laptopa. Co miał na celu ten zabieg, nie wiem, bo na pewno nie rozwiązanie problemu z VBIOSEM, który jest powodem wyłączania/resetów.

Randomowi ludzie z reddita rozwiązują problemy Asusa, z którymi serwis sobie nie radzi a Asus olewa klientów i zamiata temat pod dywan. Na forum ROGa support Asusa udzielał się w tematyce poruszonego problemu jak widać, nic to nie dało.
Myślę że, to ostatnia przygoda ze sprzętem Asus. Podejście do klientów jest zwyczajnie żałosne.
  • 5
@Kung_Fu_Panda: Miałem z nimi przygodę po zakupie ich płyty głównej strix b650-F. Nie byłem w stanie połaczyć sie z interrnetem, niby asus oferrował jakieś sterowniki na swojej stronie pod moją płytę, jednak żadne nie działały. Nie mogłem sie z nimi skomunikowac w celu wymiany płyty. Jednak jakimś cudem znalazłem na reddicie kogoś kto udostępnił sterowniki pod tą płytę. NIe wiem jak on to zrobił ale ku mojemu zdziwieniu po zainstalowaniu ich
@sherriff: Dla mnie to żaden problem przekopać się przez reddita i to zrobić. Problem w tym, że jeżeli ktoś sprzedaje sprzęt, który na premierę, o ilę dobrze pamiętam, kosztował ponad 8k i odstawia takie cyrki to równa się dla mnie z obsługą klienta aliexpress.
@Kung_Fu_Panda: Nic na tym nie poradzisz, to walka z wiatrakami. Dużo widziałem takich akcji, ale niestety korporacje ma gdzieś w dupie. Liczy się tylko kasa. Proponuję żebyś zmodyfikował bios żeby wentyle szybciej kręciły i cieszyć graniem. Albo daj ograniczaj poprzez włączenie v-sync na max 60 fps to wtedy temperatury spadną do połowy.