Wpis z mikrobloga

@smieszeklukasz: PSZOK.

Jednak w ogóle coś takiego sprzedają? Normalnie kupuje się benzynę oraz olej do dwusuwów i miesza w proporcjach zgodnych z instrukcją danego sprzętu, proporcje mogą być lekko inne. Niektóre sprzęty mogą nawet wymagać używania danego oleju, aby gwarancję uznawali.
  • Odpowiedz
@smieszeklukasz: no to lepiej brać własny kanister i nalewać ile trzeba. Nadmiarową można zużyć w aucie. Albo nawet w kolejnym sezonie, czysta benzyna aż tak się nie degraduje.
  • Odpowiedz
  • 0
@wkto No teraz kupiłem drugi kanister i rozrobilem 2,5l na ten sezon, chyba starczy bo susza. ale z poprzednich lat mam z 3 banki po 1-2l w pojemnikach po płynach do spryskiwaczy. auto mam w dieslu więc odpada :P
  • Odpowiedz
@smieszeklukasz: a ten limit na stacji, to na pewno ilościowy? Nie sprawdzałem, jednak dziwne, co jakby ktoś nalał odrobinę złego, od razu zauważył i chciał zmienić, musiałby kupić kanister na brakujące 5 litrów złego? Może chodzi o limit kwotowy, wtedy dałoby się nalać trochę benzyny do kanistra oraz trochę oleju napędowego do auta.

Starą mieszankę można również dodawać po trochu do nowej, powinno być ok, dla pewności zużyć w starszym sprzęcie.
  • Odpowiedz