Wpis z mikrobloga

Jak się spóźnię z dostarczeniem umowy o pracę do urzędu pracy, to nic mi nie zrobią (jutro będzie 7 dzień od podpisania umowy)? Naprawdę nie miałem czasu w tygodniu by tam iść (pracowałem). Pytam bo na necie widnieją odpowiedzi w stylu 500 zł grzywnej za spóźnienie. Dodam, że nie pobieram zasiłku tylko byłem tam dla ubezpieczenia

#pup #urzadpracy #praca #pracbaza
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Arstotzkaball Na przyszłość: żeby zgłosić podjęcie pracy nie musisz być osobiście, wszelkie sprawy załatwisz przez praca.gov.pl Inną opcją jest napisanie pisemnego oświadczenia o podjęciu pracy, takie pismo wysyłasz pocztą bądź ktoś może za Ciebie podrzucić do sekretariatu lub wrzucić do skrzynki (urny) jeśli UP taką ma przy wejściu.
Ps. To czy jesteś z zasiłkiem, czy bez - nie ma znaczenia. Prawa i obowiązki są takie same dla wszystkich osób zarejestrowanych, w tym
  • Odpowiedz
  • 0
@Arstotzkaball Kara grozi, pytatnie czy będziesz miał pecha, czy nie ( ͡º ͜ʖ͡º) 7 dzień mijał Ci w czwartek, bo termin liczy się od dnia podpisania umowy. Jednak nie powinieneś się nasłuchać, w Twoim przypadku jeden dzień opóźnienia to nie dramat, gorzej jakbyś był z prawem i miał nadpłacony zasiłek
  • Odpowiedz