Wpis z mikrobloga

Jako, że do wyborów coraz bliżej, postanowiłem zacząć cykl prezentujący wpadki i absurdy ostatnich dwóch kadencji PiSu. Sporo się tego nazbierało, więc materiału starczy na kilka dobrych tygodni. Codziennie będę prezentował jeden.

Zaczynamy!

Dzień 1:
Morawiecki pytany o cenę bochenka chleba odpowiada przez 1,5 minuty, ale ceny nie podaje.

"Staram się od czasu do czasu robić zakupy, żeby właśnie w sklepie spożywczym zobaczyć, jakie są ceny. Porównuję je do cen w skupie – zaczął swoją wypowiedź premier. Dalej jednak coraz bardziej odbiegał od pierwotnego pytania i kwestii rosnącej inflacji oraz coraz wyższych cen. – Pani mnie pyta o ceny w sklepie, ceny rosnące, natomiast po drugiej stronie są rolnicy. Oni cieszą się z tego, że z wyjątkiem cen na trzodę chlewną rosną ceny pszenicy, rzepaku, nawet mleka. W związku z tym jest to „miecz obosieczny”. Gdybyśmy mieli malejące ceny, to dla rolników oznaczałoby to niezwykle trudny czas – mówił."

Video z wypowiedzią: https://www.youtube.com/watch?v=vY1qAEgu5VU

#pis #polityka #bekazpisu #wybory
Pobierz Olo22 - Jako, że do wyborów coraz bliżej, postanowiłem zacząć cykl prezentujący wpadk...
źródło: Morawiecki 1
  • 5