Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #podrozujzwykopem #francja #wakacje #belgia #szwajcaria

Mirki, pomocy bo nie wytrzymię.

Chcę w wakacje (ściślej już za kilka dni) zrobić taki jakby Eurotrip po kilku krajach samochodem. I jasny ch mnie strzelił gdy poczytałym o tych "sterfach ekologicznych", ktore wymagaja naklejek. Wczesniej jak jezdzilem do Włoch to jakos tego nie zauważylem, albo tam nie ma.

W Niemczech - sprawa jasna dzieki jakims starym wątkom na wykopie - kupię gdzieś w Dekrze czy u dealera bo chce wjechac do centrum Berlina

Ale co we Francji i Belgii? Mozna to gdzies od reki kupic czy trzeba zamawiac pocztą (a więc już nie zdążę) a w Szwajcarii - czy jest to potrzebne w kazdym miescie czy tylko w Genevie? I jeżeli zdobędę naklejkę FR to w CH też będzie działała?
  • 7
  • Odpowiedz
@aegispolis: Tez o tym myslalem oczywiscie i pewno tak zrobie. Ale np Berlin jest duży i bede mieszkal pod Berlinem (na kampingu) i stamtad jest ok 1h drogi zeby dostac sie do miasta. Ale faktycznie, jezeli są jakieś P&R moze podjade dokad sie da i dalej zbiorkomem
  • Odpowiedz
@Pomarancza008: jeżdżę sporo po Szwajcarii (poza Genevą, chociaż we francuskich kantonach bywałem) i poza winietą na autostrady i drogi szybkiego ruchu nie spotkałem się z żadnymi eko-naklejkami :)
  • Odpowiedz