Wpis z mikrobloga

Chcę kupić rower krosowy.
Pomiar wewnętrznej strony nogi tą metodą z książką pokazuje mi równe 88cm
Przekrok w ramie 21 cali to 81cm w 23cale 85cm. Pamiętam, że jak kiedyś przymierzałem przy poprzednim zakupie roweru to nie było to dla mnie komfortowe mieć tą górną rurkę ramy tak wysoko i wziąłem w końcu model 21.
Ale te tabelki co widzę w sieci raczej kierują mnie na 23 cale. Co myślicie jak wezmę większą ramę to po czasie się jakoś do tego przyzwyczaję?
Może wydaje mi się to takie niekomfortowe bo jestem przyzwyczajony do za małych ram.

edit: wzrost 195cm
#rower
  • 3
@Kantar: A dociskasz solidnie książkę do kości miednicy? Bo 88cm dla Twojego wzrostu oznacza stosunkowo krótkie nogi/ długi korpus i wtedy właściwie w każdym rowerze trzeba dać dłuższy mostek niż standardowy.

Wg tabelki z geo, to różnica długości górnej rury między 21 a 23 to 8mm, więc w rozm. 21 można dać dłuższy mostek i będzie to samo pod względem długości roweru. Jeżeli przekrok mierzysz dobrze (spróbuj poziomnicą - wygodniej), to
  • 0
@under4095: docisnąłem mocno i jest 90.6cm przy nogach blisko siebie, jak dam nogi trochę szerzej bliżej pozycji jakbym faktycznie stał nad taka ramą to 90cm
Jeszcze zmierzę w sklepie ale mierzyłem u nich kiedyś i pamiętam że za blisko była ta górna rurka względem tego co jest dla mnie komfortowe, a rama ten sam model co teraz. Tylko że to może być moje przyzwyczajnie po prostu do mniejszych ram.
Mój wzrost