Wpis z mikrobloga

@Vanderwill ja mam plastikowe i trzeba co dwa lata kupować nowe, bo robią się brzydkie.
Strzelam, że szklane będą trwalsze, lepsze do czyszczenia/sterylizacji, ale są cięższe i bardziej kruche, jak to szkło ????. Jakbym miał teraz kupować, to wziąłbym szklane, ale jak ja kupowałem, to ich chyba nie było.
Mam sodastream od 2017/2018, do tego butle co2 8l z adapterem i tylko wymieniam butelki i butle co2(30-40zl) i jest gituwa.
  • Odpowiedz
@Vanderwill jeszcze można wziąć pod uwagę, że plastikowe mają 890ml pojemności vs 615ml + sama czynność dokowania butelki wydaje się szybsza przy plastiku, ale i tak bym brał szkło.
  • Odpowiedz
@Vanderwill tak wiem, tylko staram się rozważyc wady i zalety obu systemów.
Jeszcze dowiedziałem się teraz, że są adaptery do szklanych butelek, do "plastikowego" sodastream, ale nie wiem na ile są niezawodne.
  • Odpowiedz
@Vanderwill: Ja kupiłem Duo ostatnio i jest zajebisty, działają szklane i plastikowe ale tylko duże. Szklane są dużo fajniejsze bo woda nie śmierdzi plastikiem i są trwalsze. Tylko wtedy masz zmianę typu naboja na różowe.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vanderwill różnica jest tylko taka, że ma inne przyłącze. Zdaje się, że można niebieski na różowe wymienić u dystrybutora ale nie mam 100% pewności
  • Odpowiedz