Wpis z mikrobloga

Mireczki, sprawę mam. Oddaje samochód na złom i potrzebuje porady co zdemontować. Mam instalacje LPG w drugim samochodzie i chciałbym sobie wymontować ze złomowanego samochodu części na zapas. Chodzi o butle, wtryski i reduktor. Ktoś to będzie sprawdzał przy złomowaniu? Co jeszcze warto wykręcić z auta?
#sanochody #motoryzacja #pytanie #cebula
  • 8
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wiesiu2 no głównie chodzi o lpg bo to niedużo waży a wszystko w miarę nowe tam siedzi to szkoda na złom to wywalać. tylko pytanie czy ktoś będzie to sprawdzał. wiem, że blenda bagażnika drogo chodzi i jest pożądana to na pewno ja wyciągnę ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
@Kuork: Ja to bym się przede wszystkim katalizatorem zainteresował.
W jednym samochodzie jak sprzedałem kata osobno, wziąłem 1650zł, za drugi 1000zł.

Butla na zapas nie wiele Ci pomoże bo każda ma 10 lat od daty produkcji. Potem trzeba od nowa homologować. Więc o ile nie masz drugiego samochodu w którym kończy się butla to według mnie mija się to z celem. Wtryski czy reduktor możesz sobie wyjąć.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@r5678 w drugim aucie mam jeszcze na dwa lata a w tym złomowany jest na 7. A 4 czy tam pięć stówek za butle to już jest sporo jak i tak ma iść na złom.
  • Odpowiedz
@Kuork: Katalizator wyciągaj, jak masz alusy to sobie zostaw i na stalowki go wrzuć, i jakieś gadżety na których dało by się zarobić.
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678: jak mam wyciąć kata? Z dziura w wydechu na złom jechać? Oni odliczają przecież z wagi chyba 20gr/kg jak nie ma kata
  • Odpowiedz
@Kuork: każde złomowisko ma właśne zasady i reguły, nie ma do tego jakiegoś stałego prawa, że wiesz czego się spodziewać.

Kata możesz wyciąć w zakładzie od tłumików.
  • Odpowiedz