Wpis z mikrobloga

Chcialem tylko przypomniec dla osob ktore rozwazaja nielimitowany #internet od #tmobile ze jedyne co on ma nielimitowane to poziom zenady z jakosci uslug. Pingi po kilkanascie sekund to norma i taki stan potrafi sie utrzymywac po kilka godzin w srodku dnia, powodzenia na pracy zdalnej.

Lepszy #plus #orange i #play bo ich tez mialem ale podkusila mnie zmiana z ktorej sie nie mam jak teraz wycofac. Jeszcze 22mc do konca umowy.

Jako obrazek PING do wp.pl
Pobierz
źródło: Screenshot from 2023-06-27 22-52-17
  • 40
@pedros: nawet popełnilem pracę magisterską o LTE, jak u nas 3G było w modzie... Także tego. Wygląda to jak panel od ODU tego chińskiego szansu Home cośtam. Jak żeś wziął taki modem, wiedząc że masz kłopoty z zasięgiem, to potem nie płacz, że na zatkanym paśmie nie działa. W tym paśmie priorytet ma wszystko przed tobą. Ty za to jesteś bezsprzecznie specjalistą, który moc sygnału podaje w kreskach. Jaki użytkownik i
nawet popełnilem pracę magisterską o LTE, jak u nas 3G było w modzie... Także tego. Wygląda to jak panel od ODU tego chińskiego szansu Home cośtam. Jak żeś wziął taki modem, wiedząc że masz kłopoty z zasięgiem, to potem nie płacz, że na zatkanym paśmie nie działa.


@NieoznaczonaReklama: nastepny, gosciu, ja nie chce musiec pisac pracy magisterskiej aby wybierac modem do internetu aby dzialalo to lepiej, no blagam. Co to w
@dWRkb3dlbHVmNzgwNA: tak to wiem i nawet jakos mnei to nie oburzalo mocno bo zalozylem, ze takie sytuacje nawet jak sie beda zdarzac to beda rzadkie i tymczasowe, co jakis czas zamulac bedzie przez 1-2h i tyle, normalna sprawa to znam i sie przyzwyczailem. Tylko, ze w tym wypadku muli mi juz z dwa tygodnie po kilka godzin dziennie w srodku dnia. A obsluga klienta odpisuje, ze to wlasnie tak ma dzialac
@pedros: Jak masz możliwość sprawdzenia na innym modemie to ja bym się nie wahał. Inna sprawa, że nie można wykluczyć jakiegoś uszkodzenia czy innej wadliwości modemu otrzymanego z TM.
Jak masz możliwość sprawdzenia na innym modemie to ja bym się nie wahał


@pibuntek: akurat dzis internet dziala jak zloto i boje sie ruszyc aby nie popsuc. Obecnie mam pingi od 30-300ms i od 20-40Mbps co jest zajebistym wynikiem. Ostatnio tak mi dzialalo 21.06 a wczesniej 16.06. Jak znow bedzie zle to sprobuje na tym drugim modemie.
@pedros

Tak to jest to gowno, ale powiedz mi, skad mialem to wiedziec wybierajac ten modem? Ale taki sensowny argument a nie pisanie pracy magisterskiej na ten temat


Domyślnie zakładaj że router jaki dostaniesz od operatora to będzie gówno. Wyjątkami są Funbox 6 i Connect Box 5G, te są w miarę zdatne do użytku. Większość operatorów tnie koszty na routerach bo dla 95% ludzi będą wystarczające i nie zauważą że im spada
Domyślnie zakładaj że router jaki dostaniesz od operatora to będzie gówno. Wyjątkami są Funbox 6 i Connect Box 5G


@chix: spoko ogolnie ma to sens, ale no ja chcialem tylko internet, wczesniej mialem orange dzialalo ok pomyslalem, ze skoro jestem w zasiegu wg mapek 5g tmobile bez limitow no gorzej nie bedzie przeciez niz smiganie na lte od orange przez ostatnie 3 lata bo jakos tak korzystalem.

I normalnie dzialalo tak
Tak to jest to gowno, ale powiedz mi, skad mialem to wiedziec wybierajac ten modem? Ale taki sensowny


@pedros: otóż wystarczy minimum googlania by dotrzeć na forum bez-kabli lub elektrodę, gdzie to gówno jest opisane przez innych jeleni,.którzy zostali w nie ubrani. W drodze reklamacji można wymusić wymianę modemu, ale tobie nikt nie pomoże, bo to wymaga współpracy i testów, a widać twoją postawę typu skąd miałem wiedzieć... Powodzenia w użytkowaniu.
@NieoznaczonaReklama: widac ze jestes doswiadczonym uzytkownikiem elektrody, uzyj funkcji szukaj, modem z czarnej listy, magisterka z modemow, temat do zamkniecia ¯\(ツ)/¯


@chix @pibuntek @MercedesBenizPolska od ok 19 znow zaczelo zdychac wiec podlaczylem moj B535 i pingi wygladaja ladnie ale nic poza 0.5Mbps nie wychodzilo. Jestem w stanie uwierzyc, ze inny sprzet jest w jakis sposob blokowany. No nic, wrocilem do tego tmobilowego bo w ten sposob porownujac to jednak jest lepszy.
@pedros: to akurat wydaje mi się tymczasowe, mam tmobile od wielu lat a to co opisujesz mam dokładnie od jakiegoś tygodnia, w żadnym wypadku ich nie bronie i mnie to też #!$%@? no ale zdarza się jakiś tydzień/dwa w ciągu roku gdzie się odechciewa z tego korzystać, także tym razem też mam nadzieje że się ogarną niedługo
to akurat wydaje mi się tymczasowe, mam tmobile od wielu lat a to co opisujesz mam dokładnie od jakiegoś tygodnia


@BetterMessage: jesli to faktycznie jest tymczasowe i za jakis czas zacznie dzialac sensowniej to ok, wtedy przyjmuje, ze cos zmieniaja w sieci i temat ogarna i wtedy nie bede mial pretensji. U mnie po prostu zbieglo sie to z zakonczonym okresem testowym wiec mam nerwa bo czuje sie po prostu wystawiony.
@pedros: a i co do lejków czy ograniczeń też byłem przekonany że tak jest ale pobrane już terabajty i działa tak samo, umowa biznesowa jak i zwykła, ta ma tylko ograniczenie co do prędkości na stałe (60Mb/s)