Wpis z mikrobloga

W 2019 głosowałem na #konfederacja. Dzisiaj już z nich wyrosłem (na szczęście) i znajomi zachęcają mnie do głosowania na #holownia #polska2050, ale ten kolega odrzuca mnie swoim podejściem do cyfrowego pieniądza i nijakością w wypowiedziach (oglądałem jego wywiad u Jaruzelskiej- dwie godziny gadania o niczym). Zatem słucham państwa, plusy i minusy tego jegomościa, chciałbym opinie zarówno konfiarzy jak i #neuropa.
#polityka
  • 9
@marcinkox3: Dla mnie głównym minusem Hołowni jest jego bezideowość. On nie poszedł do polityki z żadnym konkretnym pomysłem, ani nie reprezentuje jakiegoś wcześniej niereprezentowanego nurtu politycznego. W zasadzie jego pomysłem było populistyczne "nie jesteśmy PiS, ani PO", zrobimy to lepiej, można inaczej i inne tego typu pierdy. Czyli w skrócie partia dla ludzi, którzy w sumie poglądy mają centrowe, ale na żadną z centrowych partii z jakiegoś powodu głosować nie chcą,
ale ten kolega odrzuca mnie swoim podejściem do cyfrowego pieniądza


@marcinkox3: nie chcę tu bronić jakoś hołowni ale on akurat leci z podejściem, że jak coś jest kontrowersyjnego to niech zdecyduje większość i z cyfrowym pieniądzem tak samo się wypowiadał.

To kuce mocno zmanipulowały jego pogląd publiczni, podobnie zresztą jak próbowali to zrobić z swetru po ostatniej debacie:
https://wykop.pl/wpis/71797115/neuropa-4konserwy-bekazkonfederacji-bekazprawakow-
@marcinkox3: cyfrowy pieniądz nie jest żadnym postulatem partii, tylko jego opinią. Co widać choćby w kwestiach religijnych, to że Hołownia potrafi oddzielić swoje poglądy od zawodu polityka. Natomiast w kwestii nijakości - serio uważasz, że w obecnej polityce brakuje nam wyrazistości i silnej ideowości? Przecież ucieczka od wojenek ideologicznych to by było największe zbawienie.

Dla mnie głównym minusem Hołowni jest jego bezideowość. On nie poszedł do polityki z żadnym konkretnym pomysłem,
To, czego brakuje w polityce, to właśnie wyjścia poza potrzebę sprowadzenia polityki do wojny plemiennych idoli o fajnych wyrazistych poglądach.


@TypowyPolskiFaszysta: No przecież to jest takie populistyczne #!$%@?, które ładnie brzmi, a za którym nic nie idzie. Dałeś się wmanewrować w tą narrację o emocjach, a tu nie o to chodzi - tu chodzi o to, że oni nie mają planu. Bo aby prezentować się, jako jakąś odmienną, trzecią drogę, to
chodzi o to, że oni nie mają planu.


@aegispolis: https://strategie2050.pl/ - nie mają? Zresztą chodzi mi o to, że moim zdaniem najpoważniejszym problemem polskiej polityki jest jakość jej uprawiania, a nie jej cele/treść. Problemem nie jest to, że pis ma jakieś tam poglądy, tylko że to jest mafijna banda cynicznych złodziei, . Rozwiązaniem jest w pierwszej kolejności bycie dobrym politykiem per se, a szukanie dobrego polityka o takich a nie innych
@marcinkox3:

cyfrowego pieniądza

Nawiązując do Mentzena, to był żart. Niezależnie czy tłumaczy się mówiąc prawdę, czy po prostu fikołkuje, to nigdy nie było stanowisko partii. Niedawno chwalili się, że mają wnieść poprawkę, aby podwyższyć limit płatności gotówką, ale nie wiem jak sprawa teraz wygląda.

nijakością w wypowiedziach

Jak nie chcesz robić kolejnego etapu wojny polsko-polskiej, to wychodzisz nijako. Niestety taki mamy klimat.

Jakbym miał wskazać zalety to: merytoryczność, elementy myślenia przyszłościowego,
Hołownia jest przeciwko 800+, proponuje zamrożenie podatków i dobrowolny ZUS dla JDG na rok.

Co do cyfrowego pieniądza - Hołownia całkowicie się odciął od swojej wypowiedzi u Rymanowskiego z grudnia 2022 - Wspominał, że źle zrozumiał pytanie prowadzącego i że chodziło mu o rozwijanie technologii płatności bezgotówkowych (kartą, BLIK etc.). Jest też za wpisaniem gotówki jako prawo konstytucyjne: https://www.youtube.com/watch?v=kIkyGkwhpc4&list=PLU2F56rqTGpsajDaYx43CUyrO-mdczbXJ&t=290s