Wpis z mikrobloga

Witajcie!
Po długiej nieobecności w Polsce postanowiłem zwiedzić swoje rodzinne strony czyli północną Wielkopolskę oraz najbliższą okolicę. Na samym początku padło na spływ kajakowy rzeką Dobrzyca. Wspólnie z dziewczyną pokonaliśmy odcinek na trasie Dobrzyca – Golce – Rudnica. Jakieś 15 kilometrów pokonaliśmy w czasie 4-5 godzin. Krótki opis trasy, kilka fotek i ciekawostek zebrałem w artykule na swoim blogu. Gdyby ktoś był zainteresowany to...

Zapraszam do znaleziska - Spływ kajakowy rzeką Dobrzycą. Co warto zobaczyć w Zachodniopomorskim?

Mam też pytanie do Was. Czy polecacie jakieś ciekawe miejsca w tej część Polski (+100 kilometrów)? Chodzi mi głównie o aktywne spędzanie czasu - rower, kajak czy wycieczki piesze. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

#kajaki #aktywnywypoczynek #polska #zainteresowania #ciekawostki #podroze #wieczniewolni #turystyka #podrozujzwykopem #zachodniopomorskie
ziolo22 - Witajcie!
Po długiej nieobecności w Polsce postanowiłem zwiedzić swoje rodz...

źródło: splyw-kajakowy-dobrzyca-zachodniopomorskie

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • 1
Wywołuje obserwujących i zainteresowanych:


Jeśli chciałbyś być wywoływany przy znaleziskach podróżniczych to daj znać w komentarzu lub zaplusuj ten komentarz. :)
  • Odpowiedz
Polecam zdobycie najwyższego wzniesienia Krajny i północnej Wielkopolski czyli Dębowej Góry (193m) koło Wyrzyska. Nieopodal w Osieku nad Notecią jest fajny skansen. W pobliżu do Noteci wpływa Łobżonka, którą ludzie też spływają.
  • Odpowiedz
Jeśli rower, to polecam grupę Rowerem przez Pomorze Zachodnie na Fb - ludzie dzielą się swoimi wycieczkami, oceniają jakość trasy, można jakieś inspiracje znaleźć i ciekawe miejsca ;) Jest już dużo nowych połączeń, często wygodnym asfaltem z daleka od samochodów.
Kajaki to przede wszystkim Drawa, ale jest też szlak wodny Piławy.
  • Odpowiedz
@ziolo22: w tej czesci kraju nie ma jakichs wielkich zabytkow ale jest ladna przyroda- lasy, jeziorka. Polecic mozna wyznaczone sciezki przyrodnicze/spacerowe - jest tego pelno w okolicznych miejscowosciach (Glusko, Tuczno, Trzcianka, Walcz, Nakielno, Czaplinek)
  • Odpowiedz
Czy polecacie jakieś ciekawe miejsca w tej część Polski


@ziolo22: Tuczno z pewnością z jego Zamkiem Wedlów Tuczyńskich; Mierzęcin, a tam pałac i winnica, ogród japoński. Później spływ kajakowy Drawą, ceglany wiadukt kolejowy w Krępie Krajeńskiej; a z tras rowerowych... Jedź po prostu przed siebie, ten region nie wymaga planu.
a__s - >Czy polecacie jakieś ciekawe miejsca w tej część Polski

@ziolo22: Tuczno z p...
  • Odpowiedz
@tomtom321: Ale jest sporo pozostałości po drugiej wojnie światowej (a właściwie to okres po niej). Z Dobrzycy to rzut beretem do Brzeźnicy Kolonii, gdzie znajduje się sporo bunkrów (generalnie w tych okolicach ich wiele), a nawet baza głowic nuklearnych, które trzymali tam ruscy. Z kolei z Brzeźnicy bardzo blisko również do Kłomina, gdzie znajdują się pozostałości po opuszczonym mieście.

@ziolo22 Warto sprawdzić powyższe. W okolicy jest pewnie również więcej ciekawszych rzeczy.
  • Odpowiedz
@ziolo22: a może po prostu korzystać z kontaktu z naturą a nie ciągle wrzucać relacje na wykop, insta? W dziwnym świecie żyjemy. Ludzie zamiast podróżować to się kreują na influencerow ciągle.
  • Odpowiedz