Wpis z mikrobloga

  • 0
@Adameks51: Bez, kupowane normalnie przez aplikację steam
Środki dodane kluczami jak widać
Konto nigdy nie przekroczyło bariery 5k ARS jednocześnie na koncie, gry kupuję sporadycznie, nie codziennie po kilka, tylko raz na jakiś czas

Sprawdzę jak to będzie później bo chcę 15k włożyć żeby mieć StarField
@MePix: No ja się zastanawiam czy kupić z VPN czy bez hm ? Nigdy wcześniej nie miałem żadnych problemów. A na koncie mam aktualnie 3,7k ars, 5k też nie przekroczyłem nigdy - maks miałem może 4,5k. Ostatni zakup 28 kwietnia 2023 r. Widzę, że już kilka zakupów w czerwcu zrobiłeś i nadal nic.
  • 0
@Adameks51: Mi nie zmienili regionu od 2018r więc nie wiem jakie są kryteria
Obstawialiśmy wartość portfela, bo niby w Argentynie zarabiasz jakoś 40k AR$ miesięcznie, więc jak ktoś w miesiąc dał radę wpłacić 50k to było podejrzane
Ale podobno nowe konta (chociaż tutaj zostaje podejrzenie o zapis IP i przypisywanie do kont) też były deportowane
@Adameks51: Bez VPNa. Jak mają Cię deportować, to deportują - wiele osób potwierdzało, że VPN "On / Off" nie robi różnicy.
Jeśli już bawimy się w stawianie teorii:
✥ konto powiązany ma numer telefonu, który podany jest na innym koncie z regionem PL - ktoś potwierdzi, że dotychczas nie został deportowany spełniając to kryterium?
✥ częsta zmiana IP (dokonywanie zakupów z VPN / korzystanie na co dzień bez VPN)
✥ wykorzystanie
@Yarizu: Pierwsze raczej można wykluczyć. Mam konta Steam Argentyna, Turcja i Polska. Wszystkie uruchamiane bez VPN na tym samym komputerze i laptopie. Wszystkie mają ten sam numer telefonu i SteamGuard na jednej aplikacji android w telefonie. Przedwczoraj kupowałem jedną grę na koncie Tureckim i jedną na Argentyńskim w aplikacji w telefonie bez VPN. Konta bez zmian. Wydaje mi się że kryterium mogą być obroty na koncie/ilość kupowanych gier. Ja kupuje mało
@Yarizu: powiem tak, typek który mi zmienił powiedział, że może mi zmienić na region w którym jeszcze nie byłem [więc Argentyna z automatu odpadła] - koszt czegoś takiego w moim przypadku to 4 euro. Do tego dał mi zalecenia czego mam nie robić w pierwszych 48h po zmianie [nie mogę nic kupić na rynku, w markecie, nie mogę hasła zmienić, emaila itd...] i polecił żebym używał vpn podczas zakupu gier.
@Adameks51: Mnie na szczęście nie deportowali, ale gdy jest okazja dowiedzieć się czegoś więcej, to zawsze dopytuję (dlatego dzięki za info - nie wiedziałem np. że jedną z rekomendowanych praktyk jest to, aby nie zmieniać danych na koncie).
@Yarizu: Rozumiem, tutaj łap jeszcze pełną listę rzeczy których nie należy robić:
Dont buy/trade/sell/redeem/refund/etc. on Steam for 48h
Dont change account details in 48h
Never refund the bought game
@Adameks51: Jestem ciekaw na jakiej zasadzie osoba ta zdefiniowała owe wytyczne - tj. czy nie są to wytyczne z dupy (niektóre z nich [no refunds] wydają się być kompletnie od czapy. Zapewne cięzko będzie nam to określić ale mimo wszystko dzięki za podzielenie się tą informacją ;)
Never refund the bought game


@Yarizu : Tutaj chodzi w sensie o to, że nie mogę zwrócić gry którą mi kupił do zmiany regionu [Bo jak wiadomo do zmiany regionu trzeba kupić grę za pomocą tureckiej karty]