Wpis z mikrobloga

@mattz_: ale co powinna sprawdzać? Tu wszystko się zgadza, domena zarejestrowana, DNSy ustawione, serwer odpowiada więc nie ma czego więcej sprawdzać.
  • Odpowiedz
@ZABIUEM_PAPAUE_XD: nie, nie powinna, trepie. Mimo wszystko producenci przeglądarek zostawiają zazwyczaj możliwość konfiguracji kodowania znaków specjalnych w pasku adresu(czy też samej wizualizacji), a jak chcesz żeby twoja przeglądarka robiła coś dodatkowo to masz od tego rozszerzenia - ale to sprawa indywidualna. Oczywiście mamy już niestety mechanizmy i ogólnodostępne bazy podpięte pod przeglądarki pozwalające dodać daną domenę/treść do czarnej listy u wszystkich - jednak więcej z tym problemów jak pożytku.
  • Odpowiedz
@sigma tak jak wyżej ktoś napisał wydaje mi się, że Chrome od dawna inaczej pokazuje URL jak coś jest z innego alfabetu. Nawet polskie „ł” inaczej.
  • Odpowiedz
@Ka4az: ze znakami IDN to nie jest taka prosta. Każda przeglądarka ma zbiór zasad kiedy pokaże ładny znak z akcentem, a kiedy tylko reprezentację w postaci ciągu "xn--". Jest to zależne między innym od rozszerzenia domeny(więc możesz łatwo potestować). Całe szczęście możemy to w większości przeglądarek wyłączyć.
  • Odpowiedz
wydaje mi się, że Chrome od dawna inaczej pokazuje URL jak coś jest z innego alfabetu. Nawet polskie „ł” inaczej.


@Ka4az: jak inaczej? Wpisałam i nie zauważyłam różnicy
  • Odpowiedz
@Poldek0000: zaciekawiło mnie to i chwilę poszukałem i nie jest tak źle "In order to prevent scams, most popular browsers don't display URLs that mix characters from different alphabets. Google Chrome will not display the IDN for URLs that mix Latin, Greek and/or Cyrillic letters; instead, it will show gibberish in place of any Greek or Cyrillic characters."
  • Odpowiedz