Wpis z mikrobloga

@DevSwift: A jak wygląda przekrój pomiędzy piętrami? Bo te 4cm styropianu to śmiech na sali. U mnie jest 7cm wylewki, 8cm styropianu i dopiero potem strop właściwy. Sąsiada z góry słyszę dopiero jak ktoś wali mocno nogami o podłogę. Z dołu nikogo nie słyszę bo to wszystko zależy ile u ciebie wyniesie warstwa podkładu pod panele i czy w ogóle będziesz miał panele.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Ale ta wełna to chyba tylko do garażu? Bo styropian tam za bardzo nie może być bo ulega utlenieniu.


@wzdryngiwacz: no masz wyżej wszystkie warstwy od posadzki w dół że screenshot a od opa.
@markier: @wzdryngiwacz @markier

Na stronie murator znalazłem takie coś

"Nie ma przeciwskazań do dołożenia izolacji cieplnej na suficie garażu. Jeżeli garaż jest zamykany, to grubość izolacji równa 15 cm, jest znacznie przesadzona. Ogranicza ona wysokość użyteczną garażu. Grubość 10 cm w wewnętrznym zamkniętym pomieszczeniu, w którym temperatura nie spada ponizej 0oC, powinna być wystarczająca. Czasami klapy bagażników zachaczają o nadmiernie opuszczony sufit. Ale to należy sprawdzić i dostosować do rzeczywistych warunków.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@markier to zależy jaki parking. Ja spotkałem się z 2m i takim co owszem ma platformy ale chowają się w podłogę 2x150cm i jest mega nisko dwa auta rosna bardzo szybko
@DevSwift: Odradzam. Tak jak ktoś wspomniał wyżej, dźwięki (uderzeniowe na pewno) będą przenosić się konstrukcją. Wełna znacząco zwiększa izolacyjność od dźwięków powietrznych i uderzeniowych, ale te 10 cm to trochę mało. Zwróć uwagę na piony instalacji sanitarnej, która siłą rzeczy musi przejść przez strop dwóch stref - mieszkalnej i garażowej. Miejsca przejść przez strop są typowymi mostkami akustycznymi. W przypadku wełny ~20-25 cm jest szansa schowania z zachowaniem spadku leżaka w