Wpis z mikrobloga

Jak myślicie - dla jakiego wieku osób płci męskiej/osób z penisem możliwe że wprowadzą pobór po wyborach? Jeśli będzie rządziła koalicja pisu z konfą na 90% wprowadzą ten zamordyzm, w przypadku opozycji też jest taka opcja niestety ale mniejsza.
Chce zachować ludzką godność, chce uniknąć poniżania, przemocy słownej i fizycznej, a być może także seksualnej. Czy w wieku 25 lat (tyle będę miał po wyborach) możliwe że będą zmuszali osoby w moim wieku do kontaktu z tą toksyczną państwową instytucją? Płace podatki i składki, które muszę płacić. Konserwatyści i społeczeństwo wyleczyło mnie z jakichkolwiek uczuć do tego kraju - traktuje ten kraj raczej jako coś na zasadzie, że zabierają mi kasę ale w zamian otrzymuje jakiejś tam jakości służby publiczne i infrastrukturę - nikt nikomu nie robi łaski. Jednocześnie sytuacja polityczna i ekonomiczna sprawia, że mam tego głupiego społeczeństwa i ich reprezentantów - polityków zupełnie dość. Doszło nawet do tego że czułbym ogromną niechęć do założenia munduru z flagą - ale uważam że w obliczu tego jak państwo i społeczeństwo traktuje swoich obywateli jest to zupełnie uzasadnione. Pomijam już nawet fakt konieczności przebywania w jednym miejscu z patologią od której robiłem wszystko żeby uciec. #obowiazkowecwiczeniawojskowe #bekazprawakow #bekazlewactwa #polityka
  • 14
  • Odpowiedz
Chce zachować ludzką godność, chce uniknąć poniżania, przemocy słownej i fizycznej, a być może także seksualnej


@Mavelleyn: nie potrzebujesz wojska aby się poniżyć, właśnie to zrobiłeś...
  • Odpowiedz
  • 13
@wiesiu2: to ma być "argument" xD? Przecież jeśli zgromadzi się w jednym miejscu młodych mężczyzn z przymusu - zarówno troglodytów jak i tych mniej stereotypowo męskich studentów np ASP to wiadomo jak to się skończy, w dodatku obowiązek ma dotyczyć tylko osób płci męskiej/z penisem - kolejna płaszczyzna dyskryminacji ale polskie cucki pójdą jak pokorne barany w kamasze
  • Odpowiedz
@Mavelleyn: słuchaj, obecnie też cię mogą na ćwiczenia w każdej chwili wezwać, więc się szykuj powoli...

jakby wygrała konfederacja to mam nadzieje że będzie możliwość odbycia szkolenia dla starszych osób na jakichś rozsądnych warunkach
  • Odpowiedz
  • 7
@wiesiu2: każdego mogą i mamy zaakceptować fakt że traktuje się nas jak niewolników? Mam w dupie stare trepy, wolę wyjechać z kraju niż iść w to miejsce więc jak tylko opanuje ten niemiecki i angielski na poziomie bardzo dobrym to elo, wolę zachować własną godność niż dać zrobić z siebie psa wykonującego czyjeś rozkazy
  • Odpowiedz
@Mavelleyn:

Jak myślicie - dla jakiego wieku osób płci męskiej/osób z penisem możliwe że wprowadzą pobór po wyborach? Jeśli będzie rządziła koalicja pisu z konfą na 90% wprowadzą ten zamordyzm, w przypadku opozycji też jest taka opcja niestety ale mniejsza.


Według nowej ustawy o obronie ojczyzny z 11.03.2022 można powołać każdego od 18-55 roku życia na coroczne ćwiczenia wojskowe trwające 30/90 dni. Wojsko również nie wyklucza masowych szkoleń Polaków.
1. https://defence24.pl/sily-zbrojne/przymusowy-pobor-to-koniecznosc-by-odbudowac-rezerwy-komentarz
  • Odpowiedz
W obu z nich masz pobór do wojska dla mężczyzn, obydwa leżą obok groźnych sąsiadów i są pod tym względem zamordystyczne, że organizacje międzynarodowe często interweniowały w ich sprawie. Naprawdę, świetny pomysł. xD
Chyba że miał to być jakiś żart, ale słabo i wcale nieśmiesznie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@56632: Nie wiem co Cię śmieszy, ale rzeczywiście mężczyźni nie są z sobą solidarni i robią na złość samym sobie. Widać że OP poważnie podchodzi do tematu i należałoby mu pomóc niż się naśmiewać. Tym bardziej że to się tyczy większości z nas.

No z tą elektrownią rzeczywiście może być nieciekawie. Coś ostatnio gorący temat, widzę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mavelleyn: słabe to pocieszenie, ale, patrząc na to jak przywrócili pobór na Łotwie i w Szwecji, to może on dotyczyć roczników które będą kończyły szkole średnia, więc jeśli masz ponad 20 lat to można się łudzić że sam pobór cię ominie, gorzej te ćwiczenia, według prawa aktualnie ucieczki od tego poza kategoria D/E lub L4 nie ma. No masz jeszcze wyjazd za granicę, jak jesteś bardzo spanikowany to np Austria nie
  • Odpowiedz