Wpis z mikrobloga

Mirki z #druk3d #ender3 mam problem z nagrzewaniem się hotendu, a raczej jego brakiem. Wymieniłem właśnie hotend na nowy. Podłączyłem wszystko, tak jak miało być. Robiłem to już któryś raz więc niczego nie pomyliłem. Złożyłem wszystko w całość, podłączyłem do prądu i chciałem puścić wydruk, ale okazało się, że hotend się nie grzeje. Stół grzeje się bez problemu. Wszystkie wentylatory działają. Po podłączeniu starego hotendu jest ten sam problem. Wgrałem nowy firmware, bo myślałem że coś mogło się zmienić po wymianie, ale nie pomogło. Sprawa dotyczy Ender 3 v2.

Co mogło pójść nie tak? :(
  • 4
via Android
  • 0
@7uras zmieniłem przewody od stołu i hotendu, żeby sprawdzić czy będzie grzało. Po takiej zamianie: stol nie grzeje, hotend się nagrzewa.
@samd4: walnięty mosfet od sterowania grzaniem, albo ścieżki obok niego (musiałeś gdzieś zwarcie...)
Jakbym miał to dotykać to bym olał uszkodzony mosfet na płytce, a dodał (podłączył w miejscu na obrazku zaznaczonym - do jego gramki) wyprowadzenie i użył zewnętrznego mosfetu. Jedno lutowanie, dodanie kabelków zasilania i gotowe, zamiast palenie płytki palnikiem by ruszyć tego mosfeta obecnego...
hrumque - @samd4: walnięty mosfet od sterowania grzaniem, albo ścieżki obok niego (mu...

źródło: chrw1wcoun121

Pobierz