Wpis z mikrobloga

Dobry #szosa

Szybkie pytanie, planuje wrócić do szosowania, i zacząłem przeglądać rowery. Kilka używek już wpadło w oko, tylko... Mam wątpliwości co do rozmiaru. Na pierwszą szosę miałem Tribana 520tke w rozmiarze M, i był w porządku, oczywiście trzeba było zrobić 'fitting' ale ogólnie jeździło się elegancko. Jedynie co to na początku przy dłuższych jazdach (2-3h+) trochę bolały plecy, ale jeśli dobrze pamiętam po jakimś czasie było już okej.

I przechodząc do sedna, akurat w okolicy jest taki sam #triban jakiego miałem, tylko... W rozmiarze L. Teoretycznie według rozmiarówki Decathlonu powinien też być okej (181cm wzrostu), więc wzrostowo wpisuje się zarówno w rozmiar M i L. Jest też napisane że w takich sytuacjach teoretycznie mniejszy rozmiar zapewni bardziej sportową pozycję, a większy - "wygodną"

W sklepie jak przymierzałem, bliźniaczy model w rozmiarze L to w teorii był okej, ale kilkusekundowa przejażdżka w sklepie ni jak ma się do dłuższych jazd.

Miał może ktoś z was podobną sytuację, albo zna kogoś kto miał taki sam dylemat, i wybrał ten większy rozmiar, i może powiedzieć jak doświadczenia?
  • 2