Wpis z mikrobloga

jak się czujecie z tym że wasza emerytura zacznie się prawdopodobnie po 70. roku życia? bo mnie #!$%@? strzela najpierw ale potem sobie tłumacze że i tak pewnie tak sędziwego wieku nie dożyję.
moja mamełe rocznik 64 za pół roku będzie pobierać od państwa pienionszki (już mniejsza z tym że mało się w tym życiu napracowała, przynajmniej zawodowo)
#pracbaza #emerytura #zus
  • 9
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Moja pracowala 43 lata a emeryture pobierala jakos ze 4 miesiace.

Jesli dozyje i przejde na emeryture w wieku 65 lat to bedzie oznaczalo ze przepracowalem 37 lat. Ciekawe ile bede pobieral.

Nawet mi nie podnos cisnienia wspominajac tych zlodzieji z zusu.

Ciekawostka:
-jak sie facet rodzi to przewiduja mu ze przezyje 72 lata. I z roku na rok ta wartosc maleje. Az jest magiczny 65 rok zycia. I wtedy
  • Odpowiedz
@szzzzzz: odkąd pracuje to cały czas z przekonaniem, że nie będę miał żadnej emerytury, a nawet jak będę miał to chcę być w takiej sytuacji, że nawet nie będzie mi się chciało składać wniosku o te grosze
  • Odpowiedz
@Soothsayer: tak trzeba żyć! Założyć że tych pieniędzy nie ma i gromadzić majątek. Jakby się głębiej zastanowić to uwłaczające ludzkiej godności jest czekanie do starości na te pieniądze. Nie rozumiem ludzi którzy przebierają nogami czekając na ten dzień jakby nie wiadomo jakie szczęście ich spotkać miało xD jak masz zgromadzony majątek to emeryture robisz sobie kiedy ci pasuje a nie kiedy ustawa przewiduje xD
  • Odpowiedz
@szzzzzz: moja matka całe życie #!$%@?ła i nie dożyła emerytury. Mój ojciec dożył, ale po roku zmarł. Wuj miał trochę lepiej, bo na emeryturze spędził 1,5 roku nim zmarł.
Ja się #!$%@? i nie zamierzam #!$%@?ć na emeryturę jak oni.
  • Odpowiedz
@rayman_s moja babcia #!$%@? sie narobiła w życiu pracowała w sądzie w stoczni potem jakies lewe renty i od 21 lat pobiera emeryture teraz jest to 3k na mc( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz