Wpis z mikrobloga

Siemanko mam takie pytanie. Zacznę może od tego, że jestem zielony w tych sprawach.
Pierwszego kompa kupiłem jakoś we wrześniu 2022 i poza dwoma laptopami jest to taki mój pierwszy w miarę dobry sprzęt - RX6600 i procesor i5 10400F

Nie przedluzajac, chcialbym zapytac, czy takie wycie komputera jest.. bezpieczne? Pobrałem sobie mocne shadery do Minecrafta i nie wyje jakoś strasznie mocno, no ale wyje. To samo mam przy RDR2 choćby.
W MC wykorzystanie karty graficznej 99%, wykorzystanie procesora nie pamietam juz ale dosyc male no i temperatura 72 stopnie.
Moze niepotrzebnie zawracam sobie tym glowe ale ogolnie jestem przewrazliwiony jakos na tym punkcie i wole sie dopytac.

#gry
  • 4
  • Odpowiedz
@Luko42: Jaki dokładnie model karty graficznej? Może po prostu ma słabszy układ chłodzenia który buczy, ale temperatura 72 przy wymagających grach nie jest czymś tragicznym.
  • Odpowiedz
  • 0
@Luko42 to wszystko jest kwestia chlodzenia. Jak karta Ci idzie na 100% to ciężko żeby nie wyła :P Każda karta ma swoją kulturę pracy i możesz to sprawdzić w googlach. 72 stopnie dla 6600 pod maksymalnym obciążeniem to nic nadzwyczajnego.
  • Odpowiedz