Wpis z mikrobloga

Hej, gdyby ktoś mógł doradzić

Mam na ścianach w mieszkaniu karton gipsy. Ściany już były malowane, ale posiadają ubytki.
Naprawiał będę rysy oraz dziury po kołkach

Czy poniższy plan naprawczy jest ok?

1. Gruntowanie/Odpylenie
2. Masa szpachlowa do ubytków
3. Przetarcie grud
4. Masa typu super finish?
5. Dotarcie

Czy jest jakiś produkt, który to ogarnie tak bym mógł zmienić plan na:
1. Gruntowanie/Odpylenie
2. Ogarnięcie ubytków(masa typu finish?)
3. Dotarcie

Macie coś do polecenia, co fajnie się będzie docierało? Najlepszy byłby dla mnie gotowiec w wiaderku.
Sam myślałem o Knauf Super Finish
Czytałem też sporo o Acryl Putz, ale cena LT22 jest duża, raczej nie na całe mieszkanie

#remontujzwykopem #remont
  • 8
  • Odpowiedz
@UpadlyAutomatyk Masy finiszowe są raczej cienkowarstwowe i nie nadają się do wypełniania ubytków, ponieważ kurczą się nieznacznie i przy grubej warstwie pojawią się pęknięcia.
Możesz ewentualnie taką masą szpachlować na dwa razy, tzn. najpierw wypełnić ubytek i po wyschnięciu nałożyć kolejną warstwę lub nawet dwie.
  • Odpowiedz
@UpadlyAutomatyk: nie wiemy jak duże masz te ubytki, jak ostatnio malowałem to po prostu kupiłem wiaderko szpachli z castoramy, połatałem dziury, dotarłem, zagruntowałem i pomalowałem. Jak masz drobne rysy to nie potrzebujesz dwóch szpachli.
  • Odpowiedz
@ManiacTeam: Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć czy urobienie Uniflott'a będzie ciężkie? Mam aktualnie wkrętarkę + mieszalnik, raczej będę przygotowywał małe ilości i robił powoli. Będzie szybko wiązać czy da mi czas?
  • Odpowiedz
@UpadlyAutomatyk: Możesz nawet rozrobić szpachelką w małym pojemniku i nakładać. Nie schnie błyskawicznie tylko około 45 minut. Opakowania zaczynają się od 1 kg, więc kupisz ile trzeba lub dokupisz jak braknie nie trwoniąc niepotrzebnie pieniędzy.
  • Odpowiedz