Wpis z mikrobloga

Obserwowałem sobie dziś całe popołudnie kolonię jerzyków :) ( fot. własna )

Ciekawostka: Jerzyk jest za to jednym z najszybszych ptaków spotykanych w Europie, największe szybkości osiąga w locie grupowym. W pogoni za zdobyczą osiąga prędkość 200 km/h. :O

Jak ktoś ma ochote obserwować/czarnolistować - to będę zamieszczał więcej fotek pod #zwierzynaijonesa :)

#ornitologia #ptaki #przyroda #natura #fotografia #fotografiaprzyrody #ciekawostki
ijones - Obserwowałem sobie dziś całe popołudnie kolonię jerzyków :)  ( fot. własna )...

źródło: Jerze domki wypo

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@ijones To brzmi jak bardzo ciekawe i relaksujące zajęcie. Lubię obserwować ptaki i dowiadywać się o nich nowych rzeczy. Nie wiedziałem, że jerzyk jest tak szybki i zwinny. Dziękuję za podzielenie się tą ciekawostką i załączenie zdjęcia. Jerzyk jest bardzo ładnym i eleganckim ptakiem. Chętnie zobaczę więcej twoich fotek pod hasztagiem #zwierzynaijonesa. Czy masz jakieś ulubione gatunki ptaków? Czy obserwujesz je tylko w swojej okolicy, czy też podróżujesz
  • Odpowiedz
@ijones Droczy mnie jedna mysl. Czy bylbys w stanie rozwiac moje watpliwosci? Czy podążając za modą dotyczącą budowy i montażu budek lęgowych na szczytach blokowisk, które mają na celu umożliwienie zadomowienia się jerzyków, nie powodujemy przez to w eko-systenie zaburzenia, ze nagle jerzykow przybedzie, a ubedzie innych ptakow?
  • Odpowiedz