Wpis z mikrobloga

Coś pięknego dla #neuropa - zwiedzic Luwr, podziwiać góry i oceany, pójść do teatru na ciekawy spektakl.

Coś pięknego dla #4konserwy - dać wyraz swojej nienawiści wobec jakiejś grupy ludzi za cechy na które nie mieli wpływu

Właśnie taka różnica między nami drodzy koledzy ( ͡º ͜ʖ͡º)

#4konserwy #neuropa #lgbt #polityka
a.....s - Coś pięknego dla #neuropa - zwiedzic Luwr,  podziwiać góry i oceany, pójść ...

źródło: temp_file.png5061238039988315838

Pobierz
  • 9
@Baudi to nigdy nie była biała patriarchalna kultura, ale faktycznie różni rasisci próbowali sobie ja przywłaszczać. Znasz jakichś w ogóle wziętych artystów, którzy byłiby przy okazji też homofobami czy rasistami? Bo ja nie. Nawet wśród ludzi korzystających z kultury takich się nie widuje xD

Przecież wy kulturę nazywacie lewactwem i w ogóle jakimś babskim gadaniem. Nie udawaj że o kulturze dyskutowałes kiedykolwiek w innym kontekście niż bojkot spektaklu na którym nigdy nie
@aegispolis: Tak do połowy XX wieku rasistami byli praktycznie wszyscy a i homofobów nie brakowało zważywszy na fakt że homoseksualizm w kulturze europejskiej był do niedawna uważany za obrzydliwe wynaturzenie. Szczególnie bawi mnie dwójmyślenie dziesiejszej lewicy polegające na potepianiu brutalnej historii dominacji europejskiej opartej o rabunkową eksploatację praktycznie całego globu z jednej strony, przy jednoczesnym przywłaszczaniu sobie dorobku kulturalnego wyrosłego na owym rabunku z drugiej ( ͡~ ͜ʖ ͡
@Towarzysz_Moskvin To nie tak, że do połowy XX wieku rasistami byli wszyscy, bo ten ruch zaczął się na dobre w XIX wieku.

No i jak myślisz, że dorobek kulturalny Europy wynika z kolonizacji to ewidentnie za dużo tego tematu nie zgłębiałes ziomeczku xd Jeśli twierdzisz że w teatrach wykonuje się jakaś kolonizatorska sztukę wyłącznie to tym bardziej xd

No ale tak na serio, to skad Ci się to wzięło? Mialem Cię za
@aegispolis:

To nie tak, że do połowy XX wieku rasistami byli wszyscy, bo ten ruch zaczął się na dobre w XIX wieku.

Zaraz, zaraz chcesz powiedzieć że rasizm nie istniał przed jego zinstytucjonalizowaniem? Mam dla ciebie złą wiadomość cumplu. Tolerancja na inność przed ostatnimi czterema dekadami była wyjątkowo niska. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

No i jak myślisz, że dorobek kulturalny Europy wynika z kolonizacji to ewidentnie za
Towarzysz_Moskvin - @aegispolis: 
To nie tak, że do połowy XX wieku rasistami byli ws...

źródło: 9781529413939

Pobierz