Wpis z mikrobloga

Hej. Od razu mówię, że podatki to dla mnie czarna magia ale pytanie mam chyba dosyć proste.

Pracuje w IT ma b2b (skala podatkowa.) chciałbym sobie poinwestowac na giełdzie jakies drobne typu 2k co miesiąc. Jak to potem rozliczyć? Giełda mi wystawia PIT? Mam księgowego i potem mu ten pit wysyłam i niczym więcej się nie martwię?

Jak zmieniałem pracę (w poprzedniej miałem UOP) to po prostu mu wysłałem pit i on za mnie wszystko zrobił. Myślę że tu też by mi ogarnął co i jak ale czy ja muszę się jakoś częściej rozliczać czy wystarczy że tam w okolicach kwietnia wyślę PIT z giełdy i on mi to ogarnie?

Jaka giełdę która taki pit wystawia polecacie?

#pytanie #gielda #podatki #prawopodatkowe #b2b
  • 9
  • Odpowiedz
@Goronco nie miałem.. Chodzi mi o to że jak przechodziłem.na b2b to pierwszy pit jeszcze zawierał ten uop z poprzedniej pracy i musiałem mu wysłać żeby on je jakoś zmergował i wyszedł pit11 bodajże xd
  • Odpowiedz
@Goronco a jeszcze jedni pytanie. Jak będę sobie teraz inwestował wrzucał hajsy na longi i nic nie cashowal to mogę póki co w ogóle się nie martwić podatkami? Rozumiem że podatek place tylko jak sprzedam akcje?
  • Odpowiedz
@BananowyKrol: Podatek w stawce 19% płacisz od uzyskanego zysku. W przypadku straty nie płacisz podatku, składasz tylko PIT-38. Jeśli w danym roku nie sprzedajesz żadnych akcji - nie robisz nic.
  • Odpowiedz