Wpis z mikrobloga

Ej Polaku poddaj się naszym produktom nie spełniającym norm UE bo i tak nie masz szans z innymi. Ten cały Aryo to niezły propagandysta. To już kolejny raz gdy staje po ukraińskiej stronie barykady jeśli chodzi o spory gospodarcze pomiędzy nami a Ukrainą. Gdy Polska zmniejszyła pozwolenia na wjazd pojazdom z Ukrainy równie zaciekle zwalał winę na Polskę. Nie zapomnijcie kupić mu kawy.

Btw banerów to mogli użyć na nich słowa towary, produkty a użyli słowa świnina która w Polsce kojarzy się dwuznacznie.

Zawsze należy stawać najpierw za tym co Polskie i w interesie Polskiego obywatela. Żadna wojna tego nie zmieni, polscy rolnicy nie są winni tej wojny a ukraińskie produkty są zagrożeniem dla finansowej stabilności Polskiej wsi. Czy ten rolnik będziemy miał 10ha czy 100 to jest potrzebny, bo w czasie wojny będziemy mogli tylko na nich polegać. Koło d&py mi latają takie argumenty.

#rolnictwo #ukrainskapropaganda #polska
A.....n - Ej Polaku poddaj się naszym produktom nie spełniającym norm UE bo i tak nie...

źródło: IMG_20230615_061821

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: jest tylko samozwańczym ekspertem od wojny. Polak z ukraińskimi korzeniami grający do polskiej bramki mieszkając w Polsce.

Smutne to, też mam inne korzenie(niemieckie mam nawet nazwisko i też mam rodzinę w Niemczech) ale potrafię się zachować się uczciwie wobec Polski bo z Niemcami mnie już nic nie łączy. Ten gość ewidentnie przegina, to są jawne manipulacje.

Gdyby jeszcze bronił rolników to spoko ale on broni zachodnich korporacji i interesów oligarchów,
  • Odpowiedz
@Aquamen: Typowy ukrop jest typowy. Ten naród zawsze pasożytował na Polakach a gdy tylko pojawiała się okazja wbijał nóż w plecy. Więc nie wiem czego wy od nich oczekujecie, a co do samego wpisu cóż, ja tam chyba wolę małe gospodarstwa w rękach Polaków niż latyfundia pod butem korpoli ale pan Ukrainiec wie lepiej XD.
  • Odpowiedz
@WH40K: oczywiście, że jest dochodowe, żyjesz mitami o rolniku z cepem w ręku. Typowe lewicowe niszczenie i atakowanie wszystkiego co polskie w twojej wypowiedzi. Zeleński nie bez potrzeby uciszył lewicowe partie na Ukrainie. Lubicie niszczyć własne gniazda. @Krisskow
  • Odpowiedz
10ha to gospodarstwo nie dochodowe, do którego jako podatnicy dokładamy tylko


@Krisskow: Dokładnie nie. @WH40K: Gówno wiesz, a się odzywasz. Typowy wychodek i jego świat zero jedynkowy dla którego rolnictwo = zboże do którego potrzeba dużych areałów. Oprócz tego jest masa innych upraw do których wystarczy kilkanaście, a czasami nawet kilka hektarów by gospodarstwo dobrze prosperowało i się rozwijało. No ale żeby o tym wiedzieć trzeba mieć minimalne pojęcie o
  • Odpowiedz
@Krisskow To co proponujesz, niech wielkie korporacje przejmą duże areały ziemi? Może wyprzedamy to powiązanym z rosyjskimi oligarchami firmom? Tak jak lotos. Rolnictwo to nadal branża wrażliwa i nawet takie sredniodochodowe gospodarstwa odgrywają w tym sens (gdzie nieprawda jest ze zawsze małe gospodarstwo musi być niedochodowe)

Jak wszystko będzie w rękach duzych korporacji to będą one miała ogromna sile oddziaływania na Polskę
  • Odpowiedz
@Szalom optymalnie by było gdyby polscy rolnicy zaczęli się skupiać w większe organizacje, inwestować w gospodarstwa i skupywać ziemie.

Nikt nie mówi o żadnych korporacjach. Po prostu Polacy kompletnie nie potrafią działać we własnym interesie, najlepiej stać, protestować i marudzić.

Zreszta nie ma znaczenia czy ktokolwiek tutaj Ciebie przekona, nie ma znaczenia co ja myślę. Za 10 lat się okaże jak obecna postawa naszych cudownych rolników wpłynęła na ich dobrostan
  • Odpowiedz
@Aquamen JAK ZA KOMUNY

Uniwersalne zaklęcie w polskim dyskursie xD. Nie trzeba nic wyjaśniać, nie trzeba dyskutować.

Oczywiście zrzeszanie się, spółdzielczość, współpraca to komuna xD zachód taki komunistyczny od 300 lat
  • Odpowiedz
@Aquamen: No tyle że z ekonomicznego punktu widzenia to już setki lat temu zrozumiano że czym większe gospodarstwa rolne tym lepiej dla sektora rolniczego w danym kraju. Już w czasach zaborów polskie rolnictwo było bardzo do tyłu między innymi przez to że poszczególne gospodarstwa były małe w przeciwieństwie do ogromnych zachodnich.
  • Odpowiedz