Wpis z mikrobloga

@Docent_Jan_Mula: wszystko zależy w jakim stanie chyba ale na lato dobra zabawka


@paczelok: a tak serio to miales chociaz jedno cabrio w zyciu? Bo bredzisz jak typowy janusz z tym ogromnym nosem.

a wilgoć w soft topach z tamtych lat to raczej może być duży problem.


@BrowserStack: a po czym wnosisz, ile miales cabrio?

1.8 z gazem. Pod spodem dość zdrowy, z zewnątrz troche


@Docent_Jan_Mula: mega fajne auto,
  • Odpowiedz
@Docent_Jan_Mula: pomijając kwestię karbio gdzie na ciut inne rzeczy trzeba zwracać uwagę, no to 6 tysięcy to taka cena akuratna o ile wszystko jest sprawne i w dobrym stanie. Zwłaszcza silnik i pobór oleju. Pewnie nie ma też kata bo z 1.8 przynajmniej X18XE1 to ponad 1000zł dawali na skupach, więc zwróć uwagę czy jest aby mieć jakiś punkt zaczepny do negocjacji ceny.
Bolączką silnika jest komputer, który często się psuje
  • Odpowiedz
u mnie padł ostatecznie sterownik silnika - objawy falowanie obrotów na jałowym i wyłączanie się auta, gdy rozgrzał się silnik


@everybodykombinerki: co śmieszne do 1.6 dostaniesz sterownik za 100zł, a do 1.8 za mniej niż 1000zł nie ma..
U siebie w 1.6 też zmieniałem sterownik, znalazłem za 100zl, był wylogowany wypiąłem stary, podpiąłem nowy, dodałem go w laptopie i śmiga.
  • Odpowiedz
@r5678 tam jest z18xel, katalizator jest, a co do poboru oleju to ciężko zweryfikować bo sprzedawca może powiedzieć ze wcale nie pobiera, jedyne co to test spalin na skp albo po prostu czy dymi z wydechu, a nie dymi
  • Odpowiedz
@Docent_Jan_Mula: zablokowales mnie? chyba nie? ale nie moge wiadomosci dalej napisac ()

Dach w megane mozna recznie zlozyc (zreszta w kazdym mozna)

A czy silnik do remontu to wlasnie kup manometr i obczaj jak uzywac (30minut zabawy). Jak kompresja dobra i nie ma herbaty w chlodniczym, ani masla i olej normalny to raczej wszystko git
  • Odpowiedz
to takie proste? xD


@everybodykombinerki: Tak to takie proste :D
pastylka w kluczyku, czy petla immo to dla ludzi co komputera nie mają :D i wtedy wymieniesz wszystko, kupując tzw zestaw startowy z innego ezgemplarza.. w wyższych rocznikach dochodził jeszcze cały licznik.

Jak sterownik ktoś wylogował, i masz pin do swojego samochodu, to wystarczy wyjąć stary wsadzić nowy. na kompie dodać sterownik, gdzie zanim się doda musisz podać ten pin. I
  • Odpowiedz
@Docent_Jan_Mula: jak jest kat to nie za bardzo będzie chciał dymić.. testowałem. gdzie x18xe1 paląc 5L na 1000. prawie nic nie puszczał poza wysokimi obrotami. bez kata to wstyd gazu było dodawać xd jak nie bierze to wylot rury będzie relatywnie czysty, jak bierze będzie czarny gdzie sadza zachodzi też na zewnątrz końcówki rury.
Ale można sobie w umowie wpisać podpunkt o braniu oleju.
  • Odpowiedz