Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki,

Dostałem się na magisterkę na studia architektoniczne na Politechnikę w Mediolanie oraz na KU Leuven (kampus w Brukseli). Będę studiował po angielsku.

Wydział architektury w Mediolanie jest oceniany wyżej niż KUL (ranking QS 10 vs 29), ale sam KUL jest ogólnie oceniany wyżej (ranking QS 76 vs 139). W innych rankingach różnica jest jeszcze wyraźniejsza (THE 42 vs 300-350). Ale z drugiej strony nikt nie dba o ranking, więc może nie ma to większego znaczenia.

Na korzyść Włoch przemawia fakt, że mam komunikatywną znajomość języka włoskiego bo byłem tam na Erasmusie. W Brukseli byłem tylko przejazdem, więc może byłoby to jakieś nowe doświadczenie.

Szczerze mówiąc nie wiem teraz co robić.
Myślę, że oba miasta są bardzo atrakcyjne. Macie jakieś rady odnośnie uczelni, miasta albo po prostu luźne przemyślenia? Co byście wybrali?

Gdzie woleli byście studiować?

  • Politecnico di Milano (Milano) 57.1% (12)
  • KU Leuven (Brussels) 42.9% (9)

Oddanych głosów: 21

  • 11
@Karrer777: Brałbym Benelux, bo potem jest BARDZO blisko do całego tego zagłębia korporacyjnego, większość europejskich molochów ma siedziby w Lux i okolicach. Jak nie planujesz własnej działalności, tylko etat i dalej kariera, to Benelux.
@Karrer777 Gdybym był Tobą to bym wybrał ...,ale nie jestem. Trudny wybór Mediolan jest paskudny mimo, że kocham to miasto platonicznie. Meczyki Interku pod nosem, piekny język, front Isonzo blisko i Morze Śródziemne. W Brukseli nie bylem ,ale chce jechac w tym roku wiec nie wiem czy ładne. Są za to blisko ciekawe miejsca z I wojny światowej i chyba nieco lepiej tam sie żyje. Ciezki wybór ( ͡º ͜ʖ
  • 0
@red7000: prawada pod względem pracy lepiej by było celować w Benelux. Ale z drugiej strony ciężko przwidzieć co będę robił za kilka lat i jak potoczy się moja kariera. Plus zawsze mogę się przeprowadzić, jak będzie bardzo źle. Z samym designem bardziej kojarzy mi się Mediolan, ale fakt jest taki, że w Brukseli jest łatwiej o pracę