Wpis z mikrobloga

@asdfghjkl: zdawaj relację, dużo różnych opinii na ich temat widziałem i w końcu zrezygnowałem z zakupu. A mam tendencję do przelewania roślin i może jednak warto kupić xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Anhed: no ja też mam takie tendencje i dlatego kupiłem. Do tego upały sprawiają że z wierzchu kilka cm może być suche a pod spodem może być bardzo mokro i można mylnie uznać że czas podlać bo metoda na pomiar palcem zawodzi
  • Odpowiedz
  • 1
@Anhed: dziś już pomiary robiłem i przy metodzie na palec już bym podlał. Zrobiłem tym pomiar i okazuje się że trochę niżej niż bym palcem sięgnął jest w uj mokro także zaniechałem podlewania
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: a dodatkowo w przypadku roślin doniczkowych nie w każdą roślinę da się włożyć palec, jak już bryła korzeniowa przerośnie to koniec xD a takie urządzenie zawsze się uda wbić
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: potestowalem dlatego wiem ze dziala ¯\(ツ)/¯ mnie nie bardzo interesuje ile to konkretnie pokazuje a to czy jest wiór czy nie. Potrzebuje to głównie do papaji i marakuja bo te są bardzo wrażliwe na wodę. Papaja na przelanie a marakuje na niedobory wody
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: Ale wyjaśnij mi dlaczego niby ma to nie działać ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma w tym nic zabawnego. Papaja dzień za dużo będzie miała zbyt wiele wody w korzeniach i uj ją strzeli. Jeszcze to tanie jest. Ja rozumiem gdyby to kosztowało 100eur ale taki miernik kosztuje tyle co dwie kawy w kawiarni. Jeśli to mi pomoże z lepszym systemem podlewania to nie widzę powodu
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: Ale wyjaśnij mi w jaki sposób właśnie ma działać? :D Sprawdziłem kila takich mierników, wszystkie poniżej 400zl można sobie włożyć w anus a i wtedy pewnie pokaże losowy wynik. W większą pewnością możesz zapytać tutaj czy masz ziemie wilgotną czy nie i jakie ph niż te mierniki Ci pokażą :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: co to znaczy wg Ciebie losowy wynik? W sensie pokaże że jest sucho gdy wody pod korek i że mokro gdy wiór? ( ͡° ͜ʖ ͡°) mówiłem już mnie interesują skrajne wartości bo jak mam dzień w dzień po 30+ to przy uprawie w donicy między za mokro a wiór jest kilka godzin różnicy
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: To znaczy że za pomocą zwykłego podniesienia doniczki da sie dużo lepiej oszacować ilość wilgoci w podłożu niż za pomocą tego, tym bardziej jak masz nowy to może jako tako pokazywać prawidłowy wynik to za tydzień Ci sie rozreguluje całkiem i będziesz mógł to pewnie w piach wsadzić i Ci pokaże że jest mokry. Tu też mam czasem 30+ tym bardziej w tunelu, już sie nie brandzluj tak bardzo nad
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: muszę mieć pewność że nie zalega mi woda na dnie donic i tyle. Nie mam zamiaru z powodu zaoszczędzenia kilku euro ubić roślin na których mi zależy. Już teraz ciężko to podnosić bo ziemia jest ze żwirem. A będą przesadzone raz jeszcze do większych zanim ostatecznie większość z nich zutylizuje bo zależy mi tylko na hermafrodytach a to ile z nich takich będzie dowiem się wraz z pierwszymi kwiatami
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: Ogólnie to prawda z miernikami, a już na pewno z miernikami pH. Najlepiej sobie wsadź go w szklankę wody i zobacz co się stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) A poza tym najprostszą metodą jest wsadzenie patyka, żeby wiedzieć czy jest mokro czy nie.
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: Ja bardzo chętnie przyjme do wiadomości to że ten miernik działa jak to potwierdzisz za kilka miesięcy, irytuje mnie to jak ktoś sobie coś takiego kupuje i stwierdza od razu bo ktoś inny może właśnie ślepo zaufać i ubić swoje rośliny bo będzie w to ślepo wierzył
  • Odpowiedz