Wpis z mikrobloga

Czy ktoś korzysta z urządzeń takich, jak zmiękczacze wody? Chodzi mi o urządzenia na całą instalację, nie te podszafkowe na żywicę.
Ostatnio zainteresowałem się tematem i po lekturze Sieci pogadałem z hydraulikiem, tzw. "kolegą kolegi". Powiedział mi z grubsza to samo co wyczytałem (tzn. że potrzebuję urządzenia na ok. 10-15 litrów) przy czym dodał, że zamiast kupować nowe urządzenie może sprzedać mi "używane, z Niemiec, po przeglądzie". Cena kusi bo jest ok. połowę mniejsza niż nowego.

I tu pytanie do ekspertów - wiem, że za proces zmiękczania odpowiada głowica. Czy ten element ulega jakiemuś wyeksploatowaniu przez lata, które skreślałoby sens kupowania urządzenia z drugiej ręki?

Twardość wody zmierzona TDS-em wynosi ok. 290-295 ppm.
Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam!

#woda #remontujzwykopem #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 1
  • Odpowiedz
@krzaczor93: Generalnie złoże w środku zużywa się na dwa sposoby.
Po 1 krótkoterminowo czyli w zależności jak dużo wodyzużywasz to co jakiś czas musi zostać solidnie przepłukane solanką (stąd kupujesz sól do zmiekczaczy). Po takiej regenreacji znowu działa sprawnie.
Natomiast wiem, że ma też swoją żywotność rzędu około 7-10 lat i wydaje mi się że przegląd nic tu nie zmieni. Przegląd pewnie może co najwyżej polegać na tym czy wszystko
  • Odpowiedz