Wpis z mikrobloga

W 1867 r Rosja sprzedała Stanom Alaske za 7,2 mln $ co jak na tamte czasy było sporo, ale uwzględniając inflacje i inne #!$%@? muje, to na dzisiejsze, to jest to kwota 140 mln $ rosjanir do dziś podobno są zadowoleni z transakcji
( ͡º ͜ʖ͡º) tyle, że wyszli na tym jak zabłocki na mydle, bo Alaska jest dużo więcej warta, bo ma ogromne złoża ropy naftowej, gazu i metali rzadkich. Ja rozumiem, że wtedy kacapy potrzebowali gotówki, ale nie musieli tego sprzedawać, a nawiązać wspólprace z zachodem by stworzyć infrastrukture tam, wydobywać te surowce i na tym zarobić oczywiście dzieląc się zyskiem z zachodem za pomoc w wydobyciu tych surowców. No ale kacapy i myślenie ¯\(ツ)/¯ przecież oni tą Alaske oddali prawie za darmo XD

#heheszki #rosja #ruskimir #takaprawda #usa #alaska #pieniadze #handlujzwykopem #zarabianie #zarabiajzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
@Czloneknarodu: Inne czasy, inne realia. Wtedy nie było takich koncepcji biznesowych a z rosji na alaskę posłaniec jechał z depeszą pół roku, po pół roku była odpowiedź. Na tamte czasy wydawało się że nie opłaca się tego trzymać
  • Odpowiedz
@The_Rainman: Dla stanów na pewno, generalnie dla każdego w takiej sytuacji co coś kupuje, to tak jakbyś np Ty mi sprzedał swoją ziemie klasy I za 1/3 jej faktycznej wartości, no ja byłbym zadowolony z zakupu wiadomo ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zresztą może i lepiej, że teraz Alaska należy do Stanów, bo kacapy są biedniejsi o te zasoby, a co za tym idzie nie będzie ich stać
  • Odpowiedz