Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopki!
Czy osoby grające na giełdach #kryptowaluty mogą polecić bezpieczną giełdę do stackowania krypto? Myślałem o skupowaniu #bitcoin oraz #xrp i dotychczas miałem konto na Binance, ale aktualnie straciłem do nich zaufanie z uwagi na procedurę wszczętą przez Sec
  • 13
@fervi: co jest nie tak z ledgerem? Zauważyłem ze to polecana firma. Obawiam się, że z aplikacja na przestrzeni lat może się coś „zadziać”, a fizyczny klucz jednak daje gwarancje bezpieczeństwa jak sejf, poza uszkodzeniami fizycznymi
@HotlineBling: Polecana, bo płacą.
1) Zamkniętoźródłowe
2) Mieli wyciek danych wszystkich klientów, co kończyło się co najmniej groźbami dla użytkowników (nie wiem czy napadami)
3) Ogłosili, że jak zapomnisz klucza do krypto, to oni <jakoś> go odzyskają pomimo tego, że nie powinno być to możliwe

a fizyczny klucz jednak daje gwarancje bezpieczeństwa jak sejf


@HotlineBling: Nie. Jest to faktycznie łatwiejsze dla noobów i jest to dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, ale można
@fervi: Jesli nie ledger, to co? Giełdy z tego co widzę nie są bezpieczne - teraz problemy ma Binance, wcześniej FTX...w jaki sposób przechowywać krypto? Pisałeś w poprzednim poście o "aplikacji"...?
@HotlineBling: Możesz kupić Trezora, jest open source i chyba nie wyciekły mu dane. Ale też analitycy znaleźli dziurę, przez którą można wbić. A jeśli tylko Bitcoin to Blockstream Jade. Możesz sam se zrobić ze starego telefonu czy w inny sposób.

Same portfele są bezpieczne jeśli twój system jest bezpieczny. Electrum jest całkiem spoko Bitcoinowym portfelem (ma integrację z portfelami sprzętowymi).

Możesz używać portfela w taki sposób, że generuje ci adresy na
@fervi: Byłem przekonany, że zakup Ledgera to najlepsze co mogę zrobić ;)
Finalnie jednak nie zdecyduje się na jego zakup.
Poczytam więcej o portfelach programowych, o których piszesz i wybiore jeden z nich.
Dzięki za wszystkie wskazówki. Dobrego dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)