Wpis z mikrobloga

Jarosław Wolski
A to już strzelanie RUS śmigłowców szturmowych do niestety nie do traktorów na polu.
Co ciekawe - pierwsze dwa wyglądają na paskudne pudła.

#ukraina
  • 13
Długo ten helikopter pewnie nie polatał.


@Pabick: Może tak może nie. One strzelają spoza zasięgu naramiennych wyrzutni. Jak i starają się unikać ukraińskiej obrony PLOT. Czasem rzeczywiście są strącane z tym że nie wiadomo jak to wygląda w rzeczywistości czyli ile udanych misji taki helikopter wykonuje i ile niszczy sprzętu zanim zostanie zestrzelony. A nagrań z takiego użycia rosyjskich helikopterów widziałem już kilkadziesiąt. (udanych ataków) bo nieudanymi raczej się Rosja nie
@Koniasz: Wiesz, ten filmik ze zniszczenia ukraińskiej kolumny z leopardami, to wygląda trochę dla propagandy samobójczą misję zrobioną tuż pod nosem Ukraińców.
Pokazali że leopardy tak samo padają, jak każdy inny czołg. Znając zasięg rosyjskiej arty, to pewnie długo nie postrzelała, no ale co zniszczyli to ich.
Wiesz, ten filmik ze zniszczenia ukraińskiej kolumny z leopardami, to wygląda trochę dla propagandy samobójczą misję zrobioną tuż pod nosem Ukraińców.

Pokazali że leopardy tak samo padają, jak każdy inny czołg.


@Pabick: Ale to nie była samobójcza misja tylko głownie jak nie w całości działanie rosyjskiej artylerii i ewentualnie min.
@Koniasz: Widać że przodem szły pojazdy do odminowywania które zostały zniszczone (być może ukryta w pasie drzew rosyjska piechota z pp), a następnie pojazdy które były z tył, chciały sie schować za linią drzew która była mocno zaminowana, dlatego wygląda na pułapkę.
Widać że przodem szły pojazdy do odminowywania które zostały zniszczone (być może ukryta rosyjska piechota z pp), a następnie pojazdy które były z tył, chciały sie schować za linią drzew która była mocno zaminowana, dlatego wygląda na pułapkę.


@Pabick: Wrzuciłem chwile temu info z twittera. Wydaje się że Ukraińcy zostali wykryci podczas przygotowania do natarcia i zostali nakryci ogniem artylerii. To się na chwile obecną wydaje najbardziej prawdopodobne.
zostali nakryci ogniem artylerii


@Koniasz: Czyli trochę misja samobójcza wystawiać artę by razić jednostki wroga przed rozwinięciem, wiedząc że wróg ma dużo większy i celniejszy ogień swojej arty. Mimo to dobry materiał dla morali własnych sił pokazać że leopardy to nie jakieś uber niezniszczalna technologia.
Czyli trochę misja samobójcza wystawiać artę by razić jednostki wroga przed rozwinięciem, wiedząc że wróg ma dużo większy i celniejszy ogień swojej arty.


@Pabick: No nie jest to takie proste. Artyleria obu stron się już nauczyła że po oddaniu salwy bierze się nogi za pas. Artylerzyści którzy zbyt długo siedzieli w jednym miejscu już dawno są odparowani. Instytut RUSI ostatnio podał że Rosja skróciła czas ognia kontrbateryjnego do dwóch minut od
@Koniasz: Wg mnie Rosjanie wiedzieli że na tym kierunku będą Leopardy 2A4 jako osłona podczas rozpoznania bojem. Dlatego Rosjanie dość blisko podciągnęli i ukryli artę specjalnie tylko po to, by zaatakować kolumnę przed rozwinięciem wiedząc że to misja samobójcza. Widząc jak Rosjanie celnie walą do Ukraińców, można wywnioskować że arta była dość blisko, osłona kontrbateryjna zaraz pewnie uderzyła na rosyjską artę która zapewne została zniszczona.
Generalnie pokazali że zachodni sprzęt płonie
Wg mnie Rosjanie wiedzieli że na tym kierunku będą Leopardy 2A4 jako osłona podczas rozpoznania bojem.


@Pabick: nie ma na to dowodów.

Dlatego Rosjanie dość blisko podciągnęli i ukryli artę specjalnie tylko po to, by zaatakować kolumnę przed rozwinięciem wiedząc że to misja samobójcza.


@Pabick: Na to też nie.

Widząc jak Rosjanie celnie walą do Ukraińców, można wywnioskować że arta była dość blisko,


@Pabick: A nagranie to z czego
nie ma na to dowodów.

@Koniasz: lata tylko filmik z kierunku użycia leopardów. Co do reszty mojej dedukcji, uważam że to była wcześniej zaplanowana akcja pod zniszczenie leopardów.
Co do reszty mojej dedukcji, uważam że to była wcześniej zaplanowana akcja pod zniszczenie leopardów.


@Pabick: Ale to by świadczyło o tym że rosyjski wywiad wie bardzo dużo. A więc cała Ukraińska ofensywa stanęłaby pod znakiem zapytania. Gdyby Rosjanie znali ukraińskie plany i umiejscowienie ukraińskich jednostek to ofensywa nie miałaby prawa się udać bez elementu zaskoczenia. Moim zdaniem po prostu Ukraina popełniła błąd i została za to ukarana i tyle. Nie
Ale to by świadczyło o tym że rosyjski wywiad wie bardzo dużo


@Koniasz: Bo zwyczajnie mają dobry wywiad. Została jedynie zniszczona i udokumentowana filmem jedna kolumna pojazdów przed rozwinięciem w której były leopardy (te czołgi miały robić jako osłonę ogniową w bezpiecznym miejscu przed linia frontu), czyli działo się to daleko jeszcze przed linią frontu, dlatego uważam że było to celowe działanie by ośmieszyć zachodnie czołgi.
To moje zdanie ( ͡