Wpis z mikrobloga

Po co robić zakrycia tarasów z pleksy? Czy tam innego przeźroczystego materiału?
No zadaszenie robi się chyba przed deszczem ale też żeby był cień?
Przecież te kilka metrów kwadratowych zakryjesz czymś przeźroczystym to mur i sam taras będzie się w lato grzał jak #!$%@?.
A cień to chłód i sam to wiem bo w domu rodzinnym taki jest, całe podwórko w słońcu a pod zaciemnionym tarasem przyjemny chłód i odpoczynek.
Jak ktoś ma podwórko to bezsensu robić zakrycie tarasu z przeźroczystych materiałów przecież można w każdym momencie przenieść sobie krzesło i stół na słońce.
#dom #przemyslenia #budownictwo
  • 7
  • 1
@darek-jg: Dokładnie tak mam w domu rodzinnym, nie ma piwnicy tylko przyjemny półcień, bardzo fajne miejsce wiosną wczesną jesienią i latem. A na noc i zimę jest przyjemne oświetlenie ledowe białe i kolorowe.
W miesiące gdzie słońce jest wszędzie dookoła to co w tym złego? W domu chłód a wystarczy wyjść kilka kroków z domu żeby być na słońcu. Bez sensu jak słońce tu, słońce tam.
@Kemekan: Tak, wygląda na
  • 0
@Messix: to chcę u siebie zrobić, nie wiem jednak czy markiza przemaka i przepuszcza deszcz ale coś z podobnym materiałem ale nieprzemakalnym jak najbardziej bym chciał.