Wpis z mikrobloga

Jak unikacie uszkodzenia szklanego stołu przy druku PETG? Od wczoraj mam pierwszą drukarkę 3D, na razie zrobiłam sobie pojemnik na kosmetyki z PLA, ale jak naczytałam się na forum reprapy że PETG się tak przykleja że szkło wyrywa to boję się użyć PETG. Piszą, że lakier hegron temu zapobiegnie. Czy to prawda? Czy są lepsze sposoby? Zdjęcie poglądowe z sieci.
#druk3d
brainmixer - Jak unikacie uszkodzenia szklanego stołu przy druku PETG? Od wczoraj mam...

źródło: petg_szkło

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Jak unikacie uszkodzenia szklanego stołu przy druku PETG?


@brainmixer:

nie uzywam szklanego stolu :D

Ale zasada wszedzie jest taka sama - stosuje sie srodki adhezyjne, zeby ta adhezje... zmniejszyc :D

czyli miedzy innymi ten hegron, lub specjalistyczne kleje do druku 3d :)
  • Odpowiedz
@brainmixer Nie drukowałem jeszcze z PET-G, cały czas PLA. Używam szkła i zawsze czekam aż ostygnie bo nie idzie oderwać wydruku, po osiągnięciu temperatury pokojowej wszystko schodzi bez problemu. A drukuję elementy, które zajmują całą powierzchnię stołu.
  • Odpowiedz
@brainmixer: jak poczekasz aż stół całkiem wystygnie to nic nie powinno się stać. A jeśli jednak boisz się to zwykły klej w sztyfcie załatwi sprawę.
  • Odpowiedz
lakier hegron


@brainmixer: co ludzie mają z tym lakierem do włosów, ja #!$%@?, po to są dedykowane produkty (wcale nie dużo droższe) żeby ich używać, a nie #!$%@?ć się z jakimś lakierem

  • Odpowiedz
@brainmixer: Klej w sztyfcie i czekać aż blat całkowicie ostygnie, a najlepiej wymienić szklany blat na metalowy - czekasz chwilkę aż przestygnie, zdejmujesz, wyginasz i wydruk sam odpada (zginanie na gorącym blacie może zdeformować wydruk).
  • Odpowiedz