Wpis z mikrobloga

Kupiłem rower z dostawą. Skończyłem składać i no rozkmina bo dawno nie kupiłem rowera, a trochę hamulce tarczowe trą. Tak jakby przy każdym "okrążeniu" lekko tarło. Krzywa tarcza? Muszą się dotrzeć i no normalne? Źle wyregulowane hamulce? Macie może jakieś wskazówki?
Hamulec przód i tył : Tektro HD-M275 hydr. Dysk 180mm

#rower
  • 12
  • Odpowiedz
Jak piasta z QR to może minimalnie krzywo przyłapało przy dokręcaniu koła. Może przy dokręcaniu dysku któraś śruba mocniej złapana. Sam dysk raczej nie jest krzywy, ale możesz to też sprawdzić na czymś płaskim czy któraś strona odstaje.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: @dan3k te podkladki na srubach ktore niby sie nie powinny ruszac... sie ruszaja i przy obrocie sruby potrafi przesunac caly zacisk mimo nawet tego ze jest zacisniety na tarczy, dokrecasz juz finalnie i sie przesuwa minimalnie
  • Odpowiedz
@twardy_kij: trzeba zacisk ustawić. Robisz tak. Lekko luzujesz zacisk, naciskasz kilka razy klamkę hamulca i zaciskasz. Z zaciśniętym hamulcem dokręć zacisk i puść hamulec.
  • Odpowiedz
@twardy_kij: bo dokręca się leciutko (nawet 1/8 obrotu na stronę) i z loctite lub lakierem do paznokci na gwintach. Jak #!$%@? jedną śrubę na maxa, a potem drugą to tak zawsze będzie się dziać.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: przy dokrecaniu sprawdzic czy sie zacisk nie przesuwa w lewo albo w prawo, jesli ociera z ktorejs strony to troche odkrecic i probowac odsunac od tarczy o pol mm i dokrecic

no i jeszcze kwestia tego czy klocki sa ustawione

mi chodzi tylko o takie "dzwonienie" przy kazdym obrocie
  • Odpowiedz
@Vel_Makarena: no u mnie też nie jest duże, żeby nie było że nagle na wsi ludzie przestraszeni z domów wybiegają bo nie wiedzą co się dzieje xd Ot, lekkie tarcie które słyszę i też postawiłem sobie tezę "jeździć, obserwować" (xD) ale trochę się obawiam ewentualnych konsekwencji jeśli takowe mogłyby nastać
  • Odpowiedz